Trwa ładowanie...
bECMLDvV
Notowania
Przejdź na

Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

- Reformę minister Anny Zalewskiej oceniam bardzo dobrze – powiedział w programie "Money. To się Liczy” Dariusz Piontkowski, szef resortu edukacji. – To jest zmiana, która pozwoli nam lepiej uczyć polską młodzież, ona dobrze przysłuży się młodym ludziom. Ale jak każda duża zmiana być może będzie potrzebowała jakiejś korekty, jeśli będzie taka potrzeba. Reforma na razie odbywa się w szkołach podstawowych, za chwilę wejdzie do szkół średnich i wtedy będziemy mogli ją całościowo ocenić. Jeśli dziś szkoły narzekają na brak klas i zmianowość, to znaczy, że samorządy źle przygotowały się do reformy, o której wiadomo od 2016 r.

0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
bECMLDwh
KOMENTARZE
(5)
Atena
2 lata temu
Co za podły manipulant. Dodam jeszcze, że ten nierząd swoimi zmianami w prawie stawia co raz przed samorządami wyzwania ponad siły a drugą ręką zabiera coraz więcej pieniędzy. Wstrętni manipulacji i makiawelisci.
skandal skand...
2 lata temu
Tak niekompetentnego ministra pierwszy raz widzę. Ta reforma już od trzech lat demoluje szkoły średnie. 1) Wprowadzono kompletnie bezsensowne szkoły branżowe - w zasadzie to tylko kosztowna zmiana nazwy, bo niczym się nie różnią od starych zawodówek. Wprowadzenie dla tej młodzieży (uczniowie z dopuszczającymi), matury to tylko Zalewska mogła wymyślić. Baza sprzętowa jak w komunie, bo pieniądze idą na przebudowę szkół po likwidacji gimnazjów. 2) wprowadzenie kompletnego chaosu w przepisach dotyczących kształcenia zawodowego, zwiększenie pensum dla nauczycieli zawodu co powoduje totalny odpływ kadry ze szkół 3) przeładowane podstawy w technikach, uczniowie od trzech lat idą programem przejściowym który jest przewidziany na 5 lat. Skutek: po 10 różnych przedmiotów zawodowych w jednej klasie. 4) zdemolowany bardzo dobry system kwalifikacji zawodowych wprowadzony przez PO - uczeń w technikum zdobywał jednocześnie kwalifikację zawodową (więc zyskiwał jednocześnie takie kwalifikacje jak po zawodówce) - PIS to zniósł. Generalnie skandal, niekompetencja, minister po raz kolejny pokazuje, że nie wie kompletnie o czym mówi i nie ma pojęcia o własnej reformie. DYMISJA!!!
Karolina
2 lata temu
Co ma mówić minister z PiSu, że reforma jest do bani? Jeszcze ok. 15 lat temu nauczycieli szanowano. Teraz rząd nie ma szacunku do tej grupy zawodowej. Jaki ma przykład młodzież? Rozdawanie pieniądzy za brak aktywności zawodowej jest demoralizujące i pogłębia niezaradność życiową. Zamiast dawać po 800zł pracodawcom na zatrudnianie imigrantów nie zajmują się nierejestrowanym olbrzymim bezrobociem.
bECMLDwz
Ja to pamięta...
2 lata temu
Wyksztalcenie polskich dzieci - im gorsze tym lepsze. Ciemnym ludem łatwiej sie rządzi .Powrót do komunistycznego systemu edukacji ma ułatwić partii rządzącej kontrolę nad szkołami. Kiedyś wszyscy dyrektorzy byli członkami PZPR teraz będą musieli być PIS. No i wreszcie prawdziwa historia z punktem głównym - legendarnym liderem Solidarności był Lech Kaczyński. I to są najważniejsze punkty tego bałaganu.
wymarzony rzą...
2 lata temu
wymarzone szkoły