Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Region dostanie dodatkowe 4,4 mln zł

0
Podziel się:

Województwo opolskie otrzyma w tym roku od Ministerstwa Sportu i Turystyki dodatkowo 4,4 mln zł na rozwój bazy sportowej.

Region dostanie dodatkowe 4,4 mln zł
(CEFutcher/iStockphoto)

Województwo opolskie otrzyma w tym roku od Ministerstwa Sportu i Turystyki dodatkowo 4,4 mln zł na rozwój bazy sportowej - zapowiedziała szefowa resortu Joanna Mucha w piątek w Opolu. Jej zdaniem te środki warto przeznaczyć na budowę boisk czy ścieżek rowerowych.

Według minister do tej pory Opolszczyzna otrzymała od Ministerstwa Sportu i Turystyki 2 mln zł. Teraz - jak zapowiedziała - dostanie jeszcze 4,4 mln zł. _ - Jest prośba o to, by zadania realizowane za te pieniądze mieściły się w zakresie sportu powszechnego, czyli były przeznaczone na budowę sal, boisk czy ścieżek rowerowych _ - powiedziała Mucha.

Minister zapowiedziała także, że samorządy będą musiały przedstawić plan wykorzystania nowo powstających obiektów sportowych. _ - Nie wszystkie obiekty są należycie wykorzystywane. Spotykam się z pięknymi obiektami, które stoją puste. Samorządy tak bardzo wykorzystały pieniądze na ich budowę, że zabrakło ich na zagospodarowanie tych obiektów _ - mówiła Mucha.

Na Opolszczyźnie jest 71 gmin; tylko w czterech z nich (Lubrza, Łambinowice, Murów i Turawa) nie ma pełnowymiarowych sal gimnastycznych. - _ To bardzo mało, ponieważ są takie województwa, w których sal brakuje w ponad 20 gminach. Mam nadzieję, że za te pieniądze przynajmniej jedna hala, w którejś z tych gmin zostanie zbudowana _ - powiedziała Mucha na konferencji prasowej.

Za pieniądze z resortu będzie można także zbudować boiska _ orliki _. 31 proc. gmin z województwa opolskiego do tej pory nie wzięło udziału w programie budowy orlików. Wicemarszałek województwa opolskiego Barbara Kamińska powiedziała, że Opolszczyzna jest na siódmym miejscu w Polsce pod względem liczby orlików. _ Z ich wykorzystywaniem też jest coraz lepiej. W tym już bardzo duża rola samorządów _ - dodała.

W piątek w Opolu minister wzięła udział w Kongresie Sportu. W imprezie uczestniczyli również samorządowcy, środowiska sportowe i naukowe.

opolskie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)