Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolektory słoneczne przy basenach będą ogrzewać wodę

0
Podziel się:

Samorząd Mielca (Podkarpackie) planuje zainstalować kolektory słoneczne, które ogrzewałyby wodę w miejskich basenach.

Kolektory słoneczne przy basenach będą ogrzewać wodę
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Samorząd Mielca (Podkarpackie) planuje zainstalować kolektory słoneczne, które ogrzewałyby wodę w miejskich basenach - poinformował PAP rzecznik mieleckiego magistratu Krzysztof Urbański. Dodał, że koszt projektu to ponad 1,7 mln zł.

Dodał, że część pieniędzy miasto chce pozyskać z funduszy UE. _ Urządzenia solarne zainstalowane będą na dachu szatni przy kompleksie basenów. Kolektory w lecie ogrzewałyby wodę w basenach odkrytych, a zimą w krytej pływalni w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nadwyżki ciepłej wody wykorzystywane byłyby do celów sanitarnych _ - zaznaczył.

Urbański podkreślił, że byłaby to już druga taka inwestycja w Mielcu. Od półtora roku kolektory słoneczne są zainstalowane przy krytej pływalni _ Smoczka _.

_ Najważniejsze korzyści z zainstalowania kolektorów to, oprócz mniejszego zanieczyszczenia środowiska, także oszczędności dla budżetu _ - powiedział rzecznik.

Wartość mieleckiego projektu to ponad 1,7 mln zł, z tej kwoty dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego może wynieść 85 proc. Decyzja, czy tak się stanie powinna zapaść do końca br.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)