Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PAIIZ będzie pomagać miastu w pozyskaniu inwestorów

0
Podziel się:

Samorząd Mielca (Podkarpackie) będzie współpracował z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

PAIIZ będzie pomagać miastu w pozyskaniu inwestorów
(mat.pras.)

Samorząd Mielca (Podkarpackie) będzie współpracował z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w pozyskiwaniu i obsłudze inwestorów zagranicznych. Miasto ma obecnie ok. 40 ha przygotowanych terenów inwestycyjnych.

na zdj. Helikopter produkowany w Mielcu

Jak podkreślił w piątek w rozmowie z PAP prezydent Mielca Janusz Chodorowski, pozyskanie inwestorów nie jest rzeczą łatwą dla samorządu. "Dlatego postanowiliśmy bardziej aktywnie włączyć się do tego typu działań m.in. poprzez współpracę z instytucjami, które mają na tym polu duże doświadczenie. Właśnie taką instytucją jest PAIIZ" - zaznaczył prezydent Mielca.

Na mocy podpisanego już porozumienia pracownicy mieleckiego magistratu będą brać udział w organizowanych przez Agencję szkoleniach związanych z przygotowaniem profesjonalnej oferty inwestycyjnej. Agencja pomoże także w przekazywaniu ofert inwestycyjnych i gospodarczych przygotowanych przez miasto inwestorom i partnerom zagranicznym.

Obecnie Mielec dysponuje ok. 40 ha terenów inwestycyjnych, które leżą w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W opinii Chodorowskiego, współpraca miasta z PAIIZ przyniesie efekty nie tylko samorządowi, ale również całemu regionowi. "Te pięć minut przewagi nad innymi samorządami, które mieliśmy, jako miasto, w którym powstała pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna, już mijają. Teraz musimy postawić na nowoczesne metody współpracy z nowymi i obecnymi inwestorami" - zaznaczył.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park w Mielcu utworzona została w 1995 r., jako pierwsza taka strefa w Polsce. Obecnie obejmuje ona ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Dotychczasowe nakłady inwestorów w całej strefie wynoszą ponad 5,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Głównym zadaniem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych jest pomoc inwestorom w wejściu na polski rynek. Pracownicy Agencji wspierają inwestorów w przejściu przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne występujące w trakcie realizacji projektu. Na wsparcie mogą liczyć także firmy, które już działają w Polsce.

podkarpackie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)