Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dworzec w Raciborzu za blisko 2,8 mln zł

0
Podziel się:

To jeden z największych obiektów przeznaczonych na sprzedaż w ramach realizowanego przez kolej projektu Dworzec na własność.

Dworzec w Raciborzu za blisko 2,8 mln zł
(pkp.pl)

Polskie Koleje Państwowe wystawiły na sprzedaż dworzec kolejowy w Raciborzu (Śląskie). To jeden z największych obiektów przeznaczonych na sprzedaż w ramach realizowanego przez kolej projektu _ Dworzec na własność _. Cena wywoławcza obiektu to blisko 2,8 mln zł.

Jak podali w poniedziałek przedstawiciele PKP, przetarg na sprzedaż tej położonej w ścisłym centrum miasta nieruchomości odbędzie się 26 lipca. Przyszły nabywca dworca będzie zobowiązany do zachowania aktualnej funkcji kolejowej w tej części obiektu, gdzie znajduje się hol kasowy i dojścia w kierunku peronów.

Dworzec kolejowy w Raciborzu znajduje się w pobliżu dworca autobusowego, kilkaset metrów od rynku. To budynek z 1979 r., wybudowany na miejscu pierwszego historycznego dworca z 1847 r. Rocznie korzysta z niego ponad 300 tys. podróżnych.

Powierzchnia użytkowa dworca to prawie 4 tys. m kw. Budynek składa się z trzech części. Na parterze są m.in. sklepy i lokale usługowe, na piętrze - hol, kasy biletowe i poczekalnia. Do środkowej części przylegają dwa niższe dwukondygnacyjne skrzydła obiektu.

W ramach programu _ Dworzec na własność _ PKP wystawiło dotąd na sprzedaż ponad 50 budynków dworcowych w całej Polsce. Pierwsze z nich znalazły już nabywców - to dworce Boszkowo (woj. wielkopolskie), Kursko (woj. lubuskie), Bobrowo (woj. zachodniopomorskie), Jamnica (woj. małopolskie) oraz zakupiony przez samorząd dworzec w Uhrusku (woj. lubelskie).

wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)