Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rejestracja pojazdu przez e-urząd. Minister: musimy poczekać na przepisy

Po nowym roku Polacy ugrzęźli w kolejkach do rejestracji pojazdu, bo zmieniły się przepisy. Pytanie, kiedy auto będzie można zarejestrować przez internet? - Samochodu zarejestrować jeszcze tak nie można, pracujemy nad ustawą, która to umożliwi. Jesteśmy w trakcie ostatnich uzgodnień - zapewnił w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Kolejki, które się utworzyły, dotyczyły obowiązku zgłoszenia zbycia i nabycia pojazdu. Trochę niepotrzebnie. Jeżeli ktoś chce dokonać zgłoszenia można już to zrobić online. Natomiast nad rejestracją auta przez internet wciąż pracujemy - dodał.

9 reakcji
0
5
4
Podziel się
Komentarze (4)
zobacz więcej komentarzy (4)
KOMENTARZE
(4)
gość
3 lata temu
W moim urzędzie nie ma aż takich kolejek więc wolę załatwić to na własnych nogach
Ja
3 lata temu
Witam. Wszytko ok ale jak już pracujecie nad nową ustawa to nie zapomnijcie wprowadzić zmian by była możliwa sprzedaz zaraz po zarejestrowaniu dla dealerów a nie jak dziś blokujecie mi towar handlowy 5 tygodni... Jakim prawem za co mam płacić VAT dochodowy i ZUS. Myśleć to nie boli.
T.
3 lata temu
Problem z kolejkami przy rejestrowaniu i wyrejestrowaniu pojazdu to jeden problem . Drugi to wymiana dowodu rejestracyjnego na nowy z powodu zapełnienia zaledwie kilku rubryk dotyczących przeglądów tech. Uważam ,że ten problem powinien być rozwiązany w prosty sposób. Po prostu wykorzystać dwie pozostałe puste kartki dowodu rej. na wpisy przeglądów techn. i nie trzeba byłoby co pięć lat stać w kolejkach i oczekiwać na nowy dowód aż dwa tyg. a także płacić 74 zł.(!) za nowy dowód.
bleble
3 lata temu
Ściemniacz