Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekonstrukcja rządu. Możliwy superresort w Piotrem Glińskim na czele

Trwają spekulacje dotyczące powakacyjnej rekonstrukcji rządu. Nieoficjalnie mówi się, że może powstać superresort składający się z czterech ministerstw. Niepewna jest przyszłość Tadeusza Kościńskiego, który ubiega się o stanowisko szefa EBOiR.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Liczba resortów ma zostać "odchudzona"

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, jeśli Tadeusz Kościński nie zostanie wybrany na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Nie chciał komentować doniesień na temat swojej przyszłości. Niektórzy spekulują, że po wakacjach mogłoby dojść do połączenia resortów rozwoju i finansów, ale rozmówcy RMF FM zaprzeczają, by taki scenariusz miał się ziścić.

Sam Kościński powiedział wymijająco, że "tak długo, jak premier mnie potrzebuje, tak długo będę w rządzie".

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, wśród rekonstrukcyjnych scenariuszy jest powołanie nowego superresortu. Miałby on obejmować cztery obecne ministerstwa: edukacji, nauki, kultury i sportu. Mógłby nim kierować wicepremier Piotr Gliński.

Obejrzyj: Rekonstrukcja rządu. Koalicjanci PiS utrzymają ministerstwa? Radosław Fogiel nie potwierdza

Ponadto spekuluje się, że resort środowiska i resort klimatu zostaną połączone w jedno ministerstwo. Funkcję ministra - jak spekuluje się w kuluarach - miałby w wyniku tego stracić polityk Solidarnej Polski, poseł Michał Woś.

Z kolei Onet podaje, zmiany miałyby objąć także połączenie resortów rozwoju i polityki regionalnej oraz likwidację Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Gospodarki Morskiej oraz Ministerstwa Sportu. Te ostatnie miałyby być wchłonięte przez inne resorty.

Sejm. Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro
Rekonstrukcja rządu. Ziobro i Gowin zachowają resorty? Trudne negocjacje na szczytach władzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-07-2020

MarcinUfam premierowi Morawieckiemu, jeżeli on trzyma piecze nad tymi zmianami to jestem jak najbardziej na tak !

30-07-2020

lebleegon olsen ministrem nauki, normalnie paść ze śmiechu można

30-07-2020

KrystianTe zmiany są potrzebne, przyda się połączenie resortów, to oznacza oszczędność i lepsza współpracę, taki powiew świeżości jest jak najbardziej na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)