Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Remont autostrady A4. Szykują się korki

Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się remont jezdni północnej autostrady A4 - w kierunku Wrocławia. Drogowcy już zaczęli ustawiać bariery. Dla kierowców oznacza to utrudnienia w postaci tymczasowej zmiany organizacji ruchu oraz ograniczenia prędkości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Remont na A4 ma zakończyć się w listopadzie (Fot: Darek Delmanowicz)

W sobotę 8 sierpnia rozpocznie się remont północnej jezdni autostrady A4 (w kierunku Wrocławia), pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. W tym czasie jezdnia będzie całkowicie zamknięta, a ruch będzie poprowadzony dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic. Przeciwne kierunki ruchu będą oddzielone barierami separacyjnymi. Ich ustawianie rozpoczęło się w środę.

Remont będzie prowadzony na 12-kilometrowym odcinku drogi. Jego wykonawcą jest ADAC LEWAR Sp. z o.o. Wartość zawartej umowy opiewa na kwotę około 26 mln zł brutto. Wykonawca ma m.in. wydłużyć istniejący przejazd awaryjny oraz wymienić warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni północnej.

Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

Drogowcy spodziewają się, że podczas prac będą na autostradzie tworzyć się zatory. Dlatego remont ma być prowadzony etapami. "Na odcinkach dojazdowych do odcinka prowadzonych robót oraz na całej długości remontowanego odcinka jezdni południowej w pasie rozdziału w odstępach 1 km będzie wystawiona woda dla podróżnych" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

"Podczas prowadzenia prac będą występowały utrudnienia w postaci tymczasowej zmiany organizacji ruch oraz ograniczenia prędkości. Informacje przypominające o prowadzonym remoncie będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści" - dodaje GDDKiA.

Remont ma potrwać do listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2020

hahawiecie gdzie mozecie sobie tą wodę umieścić? porażka, taka droga nie powinna być płatna. częściej jest tam remont niż nie ma

05-08-2020

Spragniony kierowcaCzy w celu napicia się darmowej wody na całej długości remontowanego odcinka będzie można się zatrzymywać czy też woda będzie wrzucana przez okna … Czytaj całość

05-08-2020

Och.To drogopodobne to autostrada?? Nie wierzę. Autostrady to są w Niemczech...

Rozwiń komentarze (46)