Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Remont autostrady A4. Szykują się korki

46
Podziel się:

Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się remont jezdni północnej autostrady A4 - w kierunku Wrocławia. Drogowcy już zaczęli ustawiać bariery. Dla kierowców oznacza to utrudnienia w postaci tymczasowej zmiany organizacji ruchu oraz ograniczenia prędkości.

Remont autostrady A4. Szykują się korki
Remont na A4 ma zakończyć się w listopadzie (PAP, Darek Delmanowicz)
bECLgFQl

W sobotę 8 sierpnia rozpocznie się remont północnej jezdni autostrady A4 (w kierunku Wrocławia), pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. W tym czasie jezdnia będzie całkowicie zamknięta, a ruch będzie poprowadzony dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic. Przeciwne kierunki ruchu będą oddzielone barierami separacyjnymi. Ich ustawianie rozpoczęło się w środę.

Remont będzie prowadzony na 12-kilometrowym odcinku drogi. Jego wykonawcą jest ADAC LEWAR Sp. z o.o. Wartość zawartej umowy opiewa na kwotę około 26 mln zł brutto. Wykonawca ma m.in. wydłużyć istniejący przejazd awaryjny oraz wymienić warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni północnej.

bECLgFQn
Zobacz także: Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

Drogowcy spodziewają się, że podczas prac będą na autostradzie tworzyć się zatory. Dlatego remont ma być prowadzony etapami. "Na odcinkach dojazdowych do odcinka prowadzonych robót oraz na całej długości remontowanego odcinka jezdni południowej w pasie rozdziału w odstępach 1 km będzie wystawiona woda dla podróżnych" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

bECLgFQt

"Podczas prowadzenia prac będą występowały utrudnienia w postaci tymczasowej zmiany organizacji ruch oraz ograniczenia prędkości. Informacje przypominające o prowadzonym remoncie będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści" - dodaje GDDKiA.

Remont ma potrwać do listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECLgFQO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
Pracownik
rok temu
Jeśli nasypy robiono ze śmieci a tłuczeń gdzieś znikał to remonty będą konieczne.
Kris
rok temu
Ludzie zrozumcie korek oznacza spalenie większej ilości paliwa = kasa. Już dawno to zauważyłem w Niemczech
TIR-y na wago...
rok temu
Cały centralny obszar północno-zachodniej Polski bez inwestycji drogowych. Droga krajowa nr 22 – droga krajowa klasy GP oraz klasy S o długości około 460 km prowadząca od przejścia granicznego polsko-rosyjskiego w Grzechotkach do granicy polsko-niemieckiej w Kostrzynie, która przebiega przez w/w obszar Polski dosłownie "pęka w szwach" Mieszkańcy miejscowości położinych wzdłuż DK22 planują przeprowadzać protesty w związku z dużym natężeniem ruchu na DK22 oraz brakiem inwestycji mających na celu odciązenie drogi krajowej 22 tzn. budowy trasy szybkiego ruchu lub autostrady.
bECLgFQP
Paw.kry
rok temu
Ale czegos tu nie rozumiem... wczoraj miale te okazje postac tam w korku... na hu...ten remat jak sa gorsze drogi niz ta bo moim zdaniem jest w swietnym stanie
Lekarz rodzin...
rok temu
Nie rozumiem. Czy nie mają kalendarza? Kto uzgadnia remonty w sezonie wakacyjnym kiedy ruch jest wzmożony???
...
Następna strona