Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reparacje wojenne dla Polski. Szef niemieckiej dyplomacji: "sprawa zamknięta"

- Niemcy poczuwają się moralnie do swojej odpowiedzialności za II wojnę światową i do tego, co wyrządziła ta wojna Polsce - mówił szef resortu spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas. Dodał przy tym, że z prawnego punktu widzenia sprawa reparacji jest zamknięta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Temat reparacji jest zamknięty - zaznaczył szef niemieckiej dyplomacji. (Fot: Beata Zawadzka)

Dyplomata przyjechał do Warszawy na obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak podkreślił, jest to upamiętnienie "niebywałej siły oporu Polaków".

- To, co Polakom wyrządzili Niemcy, napawa nas wstydem. To niewypowiedziane cierpienie, którego Polacy doświadczyli tutaj, w Warszawie, i w całym kraju, wielu Niemców i mnie osobiście porusza i temu chcę dzisiaj dać wyraz - mówił szef MSZ Niemiec

Dopytywany o kwestię reparacji wojennych oznajmił: - Z punktu widzenia prawnego ta sprawa jest dla Niemiec zamknięta. Ale pamięć i rozliczenie się np. w ramach takiej wizyty jak tutaj dzisiaj w Warszawie, jak przy różnych okazjach w Niemczech, to nigdy nie będzie zakończone.

Jak dodał, Niemcy poczuwają się moralnie do swojej odpowiedzialności za II wojnę światową i do tego, "co wyrządziła ta wojna Polsce".

Obejrzyj: Rynek niemiecki nie jest zagrożeniem. To Czechy podbierają nam Ukraińców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2019

EdytaNie prawda! Reparacje wojenne za moderstwa na Polakach niemcy musza zapłacić!

01-08-2019

JanPisowcom zaczyna brakować kasy na ich zachcianki i zaczynają Polakom mącić w głowach!

01-08-2019

LolekNie dość że polscy pracownicy w Niemczech utrzymują w Polsce dzieci z kindergeldu to jeszcze Niemcy maja finansować w Polsce 500+ z reparacji. PiS nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (126)