Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Restauracja tylko dla zaszczepionych. "Goście są najważniejsi"

94
Podziel się:

Warszawska restauracja Der Elefant będzie wpuszczać tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub gości, którzy mają negatywny wynik testu na COVID-19.

Restauracja tylko dla zaszczepionych. "Goście są najważniejsi"
Warszawska restauracja obsłuży tylko zaszczepionych. (Der Elefant)

Od października goście restauracji będą proszeni przed wejściem o pokazanie dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, przechorowanie lub negatywny test. Do identyfikacji będzie potrzebny także dowód tożsamości.

- W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję, że w restauracji będziemy przyjmowali jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h, testem - mówi Artur Jarczyński, właściciel Der Elefant.

- Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać - dodaje.

Zobacz także: Inflacja nie zwalnia, będzie drożej. Cena drobiu nawet o 25 proc. wyższa

Bonus za szczepionkę

Warszawska jest pierwszą w Polsce restauracją, która będzie obsługiwać wyłącznie osoby zaszczepione lub z testem, ale nie jedyną, która próbuje zachęcać klientów do szczepionek.

Już w czerwcu poznański bar Orzo oferował swoim zaszczepionym klientom darmowego drinka.

Przywileje dla zaszczepionych

Już niedługo obiekty gastronomiczne mogą stać się dostępne wyłącznie dla osób zaszczepionych. Projekt ustawy w tej sprawie znalazł się pod koniec sierpnia w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Czytamy w nim, że przedsiębiorcy, których działalność została ograniczona przez obostrzenia pandemiczne, nie podlegaliby im, jeżeli ich "działalność gospodarcza jest wykonywana na rzecz osoby zaszczepionej przeciwko COVID-19, osoby po przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub osoby posiadającej ważny negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(94)
realista
3 lata temu
Jestem niezaszczepionym ozdrowieńcem, ale nawet z certyfikatem nie dałbym zarobić ludziom spod znaku Mengele.
Mirek
3 lata temu
Jefsa , Szwejk to są chyba knajpy tego gościa . Czy on nie nazywa się Jarczyński ? W tych drugich knajpach wszystko po staremu . Czyli gość jest lawirantem !!!!!
Mirek
3 lata temu
Zobaczymy , czas pokaże . Myślę że lokale z systemu totalitarnego srogo zapłacą za hitlerowską segregację ludzi !!!!!
Myślący
3 lata temu
Tak jak w nazwie restauracji „ DER „ właścicielem jest Niemiec albo Polak zniemczonych co jest jeszcze gorsze!!!!! Oczywiście moja noga w tym totalitarnym syfie nie postanie !!!!!
banan
3 lata temu
To już wiem komu nie dam zarobić
...
Następna strona