Notowania

wiadomości
15.09.2019 16:51

Robert Biedroń zapowiada rewolucję w komunikacji. Kolej ma docierać do każdego powiatu

Lider Wiosny w obietnicach wyborczych dotyczących dostępu Polaków do komunikacji przebija PiS. Rządzący mówią o autobusie w każdej gminie, Robert Biedroń dorzuca do tego pociąg w każdym powiecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Robert Biedroń zapowiada też budowę nowych i bezpiecznych dróg. (Fot: PAP/Paweł Jaskółka)

- W najbliższych latach doprowadzimy do tego, że kolej trafi do każdego powiatu, a autobus do każdej gminy - powiedział w Bydgoszczy szef sztabu lewicowego bloku, lider Wiosny Robert Biedroń cytowany przez PAP.

- Przez ostatnie lata rządów PiS z inwestycji drogowych naszego kraju krok po kroku GDDKiA wykreślała kolejne inwestycje. Nieudane, wstrzymywane, niezapłacone, niedoinwestowane. To sprawiło, że rozwój dróg, szczególnie tych strategicznych, został powstrzymany. My to musimy zmienić - dodał.

Twórca Wiosny przekonywał, że program lewicy doda energii budowie nowych dróg i sprawi, że będą bezpieczniejsze. - Bezpieczne skrzyżowania i ronda, tak żebyśmy mogli poruszać się na naszych drogach bezpiecznie, żeby już nigdy żaden człowiek nie musiał ginąć na polskich drogach - powiedział Biedroń cytowany przez PAP.

Obejrzyj: PKN Orlen rozgląda się za nowymi stacjami poza Polską. "Ciągle monitorujemy rynek"

Z kolei sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski mówił, że dokończenie inwestycji infrastrukturalnych, w tym przede wszystkim dróg ekspresowych S5 i S10, jest zobowiązaniem lewicy. Zapowiedział też stworzenie "mapy wykluczenia komunikacyjnego" dla wszystkich powiatów w okręgu bydgoskim, który kandydaci lewicowego komitetu odwiedzili w niedzielę.

PiS opublikował program w sobotę.
Program PiS. Miliard złotych ma trafić na wsparcie inwestycji

Lewica, którą tworzą Sojusz Lewicy Demokratycznej, Lewica Razem i Wiosna Roberta Biedronia, formalnie idzie do wyborów pod szyldem SLD.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, wybory 2019
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2019

Endek1971Był tenczowy tramwaj Czosnkowskiego bedzie tenczowy pociong w każdym powiacie.

15-09-2019

mirolewackie robactwo likwidowało wszystko co tylko sie dało, teraz będa tworzyc co zniszczyli, ale w barwach tęczy

15-09-2019

jouTramwaj w każdym mieście, a co mi szkodzi i tak nie będę rządził. Aaa i te no, darmowe bilety dla seniorów, zapomniałbym.

Rozwiń komentarze (15)