Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Ropa naftowa najtańsza od maja. Kiedy spadną ceny na stacjach?

21
Podziel się:

Spadek cen ropy i w efekcie spadki cen hurtowych dają szanse na obniżki cen na stacjach. O ile nie nastąpi gwałtowne odbicie cen ropy, to pierwsze obniżki moglibyśmy zaobserwować na koniec wakacji - ocenia BM Reflex. Bardziej prawdopodobny jest spadek cen benzyny niż diesla.

Ropa naftowa najtańsza od maja. Kiedy spadną ceny na stacjach?
Ceny paliw. Ropa naftowa najtańsza od maja. Kiedy spadną ceny na stacjach? (Flickr, Opposition 24, (CC BY 2.0))
bELbKsXV

Porównując skalę obniżek hurtowych cen benzyn i oleju napędowego widać większe prawdopodobieństwo spadku cen benzyn niż diesla.

"Możliwy jest także scenariusz, że dotychczasowy spadek w hurcie nie przełoży się na stacje, a jedynie wpłynie na poprawę marż detalicznych. Ważne będzie czy i jak długo utrzyma się niższy poziom cen w hurcie" -  czytamy w analizie BM Reflex.

bELbKsXX

Średnie ceny paliw na dzień 19 sierpnia wynoszą odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 - 5,72 zł za litr, bezołowiowej 98 - 5,95 zł za litr, dla oleju napędowego - 5,42 zł za litr i autogazu - 2,72 zł za litr - wynika z danych BM Reflex.

Zobacz także: Zwyzywał ministra, zdania nie zmienia. "Wyciera sobie twarz 200 mln zł"

Tym samym niewielkie zmiany odnotowaliśmy dla bezołowiowej 98 i autogazu. W pierwszym przypadku to wzrost ceny o 1 gr/l, natomiast w drugim spadek średnio o 1 gr/l. 

bELbKsYd

Przed rokiem za litr benzyny 95 i 98 płaciliśmy odpowiednio 1,26 i 1,17 zł mniej, za litr oleju napędowego 1,03 zł, a autogazu 71 gr.

Przeceny na rynku tego surowca w bieżącym tygodniu były dotkliwe. - Obecnie najważniejszym czynnikiem, który negatywnie wpływa na notowania ropy naftowej, są informacje o utrzymujących się restrykcjach związanych z obecną falą pandemii COVID-19 - ocenia Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ.

W piątek rano ceny październikowej serii kontraktów na ropę naftową Brent utrzymują się na poziomie 66,75 dolarów za baryłkę. Tym samym ropa naftowa jest najtańsza od końca maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELbKsYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
Nwnsnsjsjsj
2 miesiące temu
Złodziejaszki. Jak idzie w górę to idzie w górę. Jak ropa tanieje to ceny stoją w miejscu. Tfu
neds
2 miesiące temu
Przy tych cenach ropy za baryłkę to 3.50 maksimum u nas poza tym za baryłkę płaciło by się pewnie 500 stów lub nawet tysiaka i jeszcze obsrajtek by się ucieszył.
Rbtv6cucw
2 miesiące temu
Na świcie drożeje U nas tez na świecie tanieje u nas drozeje tutaj kij ma tylko jeden koniec.
bELbKsYz
Rychu
2 miesiące temu
podobnie jest z gazem, 16 lipca podniesiono ceny gazu o 12,4% tłumacząc się podwyżką cen na światowych rynkach ale jak przez ostatnie dwa tygodnie cena gazu na giełdzie obniżyła się o 15% to myślicie że PGNiG wróci do starych cen?
kierowca
2 miesiące temu
Obajtek nie dopuści do spadku cen.
...
Następna strona