Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja gotowa na sankcje. "Rezerwy sięgają 700 mld USD"

– Cofnęliśmy się o ponad 80 lat wstecz, bo Ukraina jest w podobnej sytuacji, jak Polska była w 1939 roku. Wtedy był pakt Ribbentrop – Mołotow, teraz jest pakt Putin – Łukaszenka. Ukraina została zaatakowana z kilku miejsc, przede wszystkim musimy teraz okazywać wyrazy solidarności społeczeństwu ukraińskiemu i wspierać w każdym możliwym zakresie. Sankcje są niezbędne, powinny być surowe. Bronią atomową jest odłączenie Rosji od systemu SWIFT, ale trzeba pamiętać, że Rosja latami przygotowywała się do tego konfliktu – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. – Fundusze rezerwowe Rosji, zasilane pieniędzmi ze sprzedaży ropy i gazu, sięgają 700 mld dolarów, więc Rosja jest przygotowana na absorpcję sankcji. Co więcej, dzisiejsza eskalacja napięć wpływa na podniesienie cen ropy i gazu, na czym traci Europa, a nie Rosja – dodał.

0
0
84
Podziel się
Komentarze (84)
zobacz więcej komentarzy (84)
KOMENTARZE
(84)
haha
2 miesiące temu
Juz baszta obronna jest,tylko beczki smoly na dachi kamienie i gotow do obrony.
Maximus
3 miesiące temu
Rezerwy Rosji będą skonfiskowane i wykorzystanej jako reparacje wojenne dla Ukrainy. Ukraina za 5 lat odzyska swoją świetność a Rosja cofnie się o blisko 80 pozycji w rankingu zamożności państw świata. Czyli z obecnego 62 miejsca spadnie na ok 142 miejsce. Ukraina z obecnego 121 wskoczy w ciągu dekady na 58.Rosijanie powinni jak najprędzej zatrzymać szaleńca Putina zanim doprowadzi ich do ubóstwa.
zcx
4 miesiące temu
Nadwyżka pójdzie na up ainę, tyle Polacy ją będą widzieć.
Wojciech
4 miesiące temu
Rosjanie chcą tylko wymienić prezydenta Ukrainy na słowianina. Nie wiem czy to dobrze czy źle.
miki
4 miesiące temu
Wczoraj ogladałem na ruskiej tv jak Putin mówił o likwidacji nacjonalizmu i walce z banderowcami ,skąd zna to pojecie gdzie 100tys Polaków wymordowano w 1943
...
Następna strona