Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie wznowią dostawy ropy do Polski. Popłynie "Przyjaźnią"

2
Podziel się:

Rosyjski minister energetyki poinformował, że dostawy ropy naftowej rurociągiem "Przyjaźń" zostaną wznowione w poniedziałek 20 maja. Operator polskiego odcinka "Przyjaźni" wstrzymał odbiór ropy 24 kwietnia.

Rosjanie wznowią dostawy ropy do Polski. Popłynie "Przyjaźnią"
(East News, East News)
bEKCcjMB

Aleksandr Nowak, minister energetyki Federacji Rosyjskiej, poinformował, że ropa naftowa zacznie być ponownie tłoczona rurociągiem "Przyjaźń" w poniedziałek 20 maja.

Polska przestała odbierać dostawy rosyjskiego surowca 24 kwietnia. Wówczas to operator polskiego odcinka "Przyjaźni" PERN zdecydował o wstrzymaniu w związku z zanieczyszczeniem ropy tłoczonej przez Rosjan. Decyzja została podjęta na prośbę rafinerii odbierających surowiec – orlenowskiej w Płocku, w Gdańsku (Lotos)
oraz 2 niemieckich: Total w Leunie oraz PCK w Schwedt.

bEKCcjMD

Decyzję o ewentualnym wznowieniu odbioru rosyjskiej ropy również muszą podjąć wszystkie cztery rafinerie, o czym poinformował prezes PERN Igor Wasilewski. Co więcej, zakłady muszą porozumieć się co dalej z ropą zgromadzoną w rurociągu.

Zobacz także: Skutki rozmów amerykańsko-chińskich są widoczne i w Polsce. "Ropa jest czuła na geopolitykę"

Jak wyjaśniał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, nie ma możliwości wypompowania zanieczyszczonej ropy z rurociągu. Jedynym rozwiązaniem jest przerobienie jej przez rafinerie za pomocą mieszania jej z surowcem niezanieczyszczonym w odpowiednich proporcjach.

bEKCcjMJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKCcjNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Ktos
2 lata temu
Niech dadza mi ja sprzedam
Oleg
2 lata temu
Po co krytykom ta ropa skoro mówią że jest be . Od jankesów sobie kupcie.