Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

Rośnie kolejka tirów na przejściu z Białorusią. Już 34 godziny oczekiwania

Podziel się:

Kolejka tirów oczekujących na wyjazd na Białoruś przez przejście graniczne w Bobrownikach wydłuża się. W sobotę rano kierowcy musieli czekać na odprawę nawet 34 godziny.

Rośnie kolejka tirów na przejściu z Białorusią. Już 34 godziny oczekiwania
Przejście graniczne z Białorusią w Bobrownikach. Zdjęcie archiwalne (marzec 2022 r.) (Agencja Gazeta, foto-bialystok)

Najnowsze informacje o sytuacji na przejściu granicznym w Bobrownikach (woj. podlaskie) podała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). W piątek rano czas oczekiwania na granicy wynosił 31 godzin, dzień wcześniej w czwartek - 25 godzin, a w sobotę już 34 godziny.

W kolejce przed przejściem stoi 620 ciężarówek. Podczas 12-godzinnej zmiany w nocy z piątku na sobotę, na Białoruś wyjechały po odprawie 134 ciężarówki - poinformowała podlaska KAS.

Bobrowniki jedynym przejściem obsługującym ruch towarowy

Od ponad siedmiu miesięcy Bobrowniki są jedynym w Podlaskiem drogowym przejściem granicznym obsługującym ruch towarowy z Białorusią. W listopadzie 2021 r., z powodu kryzysu migracyjnego, zawieszono do odwołania odprawy na sąsiednim przejściu w Kuźnicy.

Przez wiele tygodni na przejściu w Bobrownikach utrzymywały się wtedy długie, sięgające kilkudziesięciu kilometrów i nawet trzech dni oczekiwania, kolejki ciężarówek wyjeżdżających z Polski. Sytuację zmieniły najpierw ograniczenia związane z unijnym embargiem na towary, które mogłyby być wykorzystane do działań wojennych Rosji wobec Ukrainy, a później - wprowadzony w połowie kwietnia zakaz transportu drogowego na terytorium UE przez przewoźników z Rosji i Białorusi w ramach sankcji gospodarczych UE po agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Ruch zmalał do tego stopnia, że przez kilka tygodni odbywał się praktycznie bez kolejek, ponowne dłuższe kolejki są od połowy maja i utrzymują się już nie tylko w weekendy, ale przez wszystkie dni tygodnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl