Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Rosyjska inwazja wchodzi w trzecią fazę. Ukraińcy wyjaśniają, co to oznacza

Podziel się:

Rosjanie zmierzają do długotrwałej wojny - nie mają wątpliwości przedstawiciele ukraińskich władz. W ich ocenie inwazja wkroczyła właśnie w trzecią fazę, a jej celem będzie utrzymanie przez najeźdźców dotychczasowych zdobyczy terytorialnych - opowiadał doradca szefa ukraińskiego MSW Wiktor Andrusiw w ukraińskiej telewizji.

Rosyjska inwazja wchodzi w trzecią fazę. Ukraińcy wyjaśniają, co to oznacza
Wojna w Ukrainie wkracza w trzecią fazę. Rosjanie będą dążyć do utrzymania dotychczasowych zdobyczy terytorialnych (GETTY, SOPA Images)

Wiktor Andrusiw opowiadał, czym charakteryzowały się dotychczasowe odsłony inwazji. W pierwszej fazie Rosjanie planowali zająć Ukrainę w ciągu kilku dni. W drugiej natomiast - okrążyć wojska ukraińskie, a potem je rozbić. - Nie udało im się tego uczynić - przekonywał doradca MSW w ukraińskiej telewizji.

Wojna w Ukrainie wchodzi w trzecią fazę

Obecnie inwazja weszła w trzecią fazę. Ma ona na celu utrzymanie dotychczasowych zdobyczy terytorialnych. - To pokazuje, że [Rosjanie - przyp. red.] zmierzają do długiej wojny - nie ma wątpliwości Wiktor Andrusiw.

Najwyraźniej w ten sposób chcą zmusić Zachód do negocjacji a Ukrainę do ustępstw - zaznaczył Wiktor Andrusiw.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraina po wojnie będzie powstawać od zera. "Cywilizacyjnie może przeskoczyć wiele krajów"

Najzacieklejsze walki toczą się obecnie o Mariupol. Gdyby najeźdźcom udało się zdobyć kontrolę nad tym miastem, to byłby to kamień milowy inwazji, jeżeli chodzi o odcięcie Ukrainy od dostępu do portów na morzach Czarnym i Azowskim. Rosja blokuje je od strony morza, przez co uniemożliwia zaatakowanemu krajowi eksport towarów.

Świat pozbywa się złudzeń

W money.pl zwracaliśmy uwagę, że decyzja o inwazji na Ukrainę odarła Zachód z przekonania, że Władimira Putina da się okiełznać i klasyfikować go jako racjonalnego przywódcę. Przywódca Rosjan sprawił, że Unia Europejska jest gotowa złamać świętą dla państw kapitalistycznych zasadę własności i tym samym odebrać obywatelom tego państwa ich majątkiaktywa, a także rezerwy walutowe banków rosyjskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP