Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rosyjska ropa znowu płynie do Orlenu. Na razie tylko w Czechach

7
Podziel się:

Brudna ropa uszkodziła rafinerię na Białorusi. Polska szczęściem uniknęła strat. Teraz dostawy wracają. Orlen odbiera surowiec z rurociągu Przyjaźń, ale na razie tylko w Czechach.

Rurociąg Przyjaźń wypełniony był bardzo szkodliwą substancją. Rosja wznawia dostawy
Rurociąg Przyjaźń wypełniony był bardzo szkodliwą substancją. Rosja wznawia dostawy (WP.PL)
bEUwzOTF

- PKN Orlen informuje, że Unipetrol (czeski - red.) otrzymał informację od lokalnego operatora o wznowieniu dostaw dobrej gatunkowo ropy naftowej systemem rurociągów tranzytowych "Przyjaźń" do rafinerii w Litvinovie, należącej do Grupy Orlen - podała spółka.

Tym samym wznowione zostały dostawy z tego rurociągu, zatrzymane 26 kwietnia 2019 r. Orlen podkreśla, że nie wpłynęło na poziom przerobu ropy naftowej w rafineriach Unipetrolu. Dostawy z innych źródeł i zapasy najwyraźniej wystarczyły.

bEUwzOTH

Zobacz też: Skutki rozmów amerykańsko-chińskich są widoczne i w Polsce. "Ropa jest czuła na geopolitykę"

W Polsce PERN przestał pobierać surowiec z białoruskiego sytemu przesyłowego do bazy w Adamowie 24 kwietnia, pięć dni po tym, jak alarm wszczęły białoruskie rafinerie. Zawartość chlorków organicznych w ropie przekroczyła dopuszczalne normy 20-30 krotnie, a w niektórych próbkach nawet stukrotnie. Te związki przyśpieszają korozję i mogą niszczyć kosztowne instalacje rafineryjne.

W ubiegłym tygodniu PERN podał, że wznowienie dostaw ropy z Rosji poprzez pierwszą nitkę rurociągu "Przyjaźń" możliwe jest 9 czerwca, pod warunkiem uzyskania potwierdzenia reklamacji złożonych przez rafinerie niemieckie i polskie. Wcześniej zostanie on oczyszczony z zachlorowanej ropy, który to plan zadeklarowała strona rosyjska.

bEUwzOTN

Zanieczyszczoną ropę Rosja ściągnie z powrotem rewersem i będzie mieszała tak, by uzyskać surowiec od prawidłowych parametrach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUwzOUi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
pawel
3 lata temu
Putin zapomnial o polsce jak zwykle
MŁODZI POLACY
3 lata temu
SZACUN PANIE PREZYDENCIE PUTIN .
Ja dziękuję.
3 lata temu
Jeżeli Orlen tak zarządza swoim majątkiem jak inwestuje w reklamy patrz "Kubica" to nie mam pewności czy na ich stacjach z dystrybutorów nie popłynie kiedyś woda przez przypadek. Wole omijać te stacje.
bEUwzOUj
Ryszard
3 lata temu
to jak tłumaczyć tak duży wzrost cen paliw !!! Czas obniżyć pensje prezesom , menadżerom , to oni zawinili , a inne źródła gdzie są? Oni tylko Rosja , nic nie robią, a gdzie kary miliardowe od Rosji ... ?
GOSTEK766
3 lata temu
Zamiast rosyjskiej ropy i gazu będą rosyjskie markety