Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

Rosyjskie gazowce utknęły na morzu. Powodem ograniczenia na Moście Krymskim

Podziel się:

Kilka tankowców z gazem skroplonym (LPG) nie mogło przepłynąć pod mostem Krymskim z powodu ograniczeń związanych z bezpieczeństwem, donosi Reuters. Handlowcy skłaniają dostawców do korzystania z innych tras.

Rosyjskie gazowce utknęły na morzu. Powodem ograniczenia na Moście Krymskim
Tankowce z gazem utknęły w pobliżu Mostu Krymskiego (Pixabay, IrinaErmolenko)

Niemal 20-kilometrowy most drogowy i kolejowy, który został zbombardowany w październiku, przecina Cieśninę Kerczeńską, łączącą Morze Czarne z Morzem Azowskim.

Według danych Refinitiv Eikon tankowce zostały załadowane LPG w porcie Tiemriuk pod koniec grudnia, ale nie udało im się popłynąć dalej na południe, w głąb Morza Czarnego.

"Z danych wynikało, że gazowce: Summer (załadowany 2900 tonami LPG), Gas Houston (3400 ton) i Premier (2400 ton) nadal znajdują się na Morzu Azowskim, czekając na przepłynięcie na Morze Czarne", czytamy w artykule agencji Reuters.

- Wygląda na to, że LPG zostało dodane do listy niebezpiecznych ładunków, którym zabroniono przepłynąć pod mostem (krymskim - przyp. red.) - podało źródło branżowe pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na delikatność sytuacji.

"LPG, który jest głównie używany jako paliwo do samochodów, do ogrzewania i produkcji innych produktów petrochemicznych, został wyłączony z szerokich zachodnich sankcji nałożonych na Rosję w związku z atakiem na Ukrainę", przypomina Reuters.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl