Notowania

Rozcieńczali mleko wodą. Afera w jednej z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce

Pracownicy spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu, kierowcy cystern oraz rolnicy – w sumie 11 osób zostało zatrzymanych przez policję. W tle są wielomilionowe oszustwa rozrabiania mleka z wodą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
11 osób zostało zatrzymanych przez policję.

Proceder trwał latami. Oszuści rozcieńczali mleko wodą oraz fałszowali dane dotyczących ilości dostarczonego przez rolników mleka do spółdzielni. Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu są wielomilionowe – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Wyjątkowo dobre wyniki eksportu polskiej żywności do Azji.
Polska żywność. Azjatyckie kraje kupują jej coraz więcej

We wtorek funkcjonariusze wkroczyli do spółdzielni mleczarskiej i zatrzymali 11 osób. Jak informuje KWP, funkcjonariusze przeszukali szafki pracownicze, w których zabezpieczono dowody przestępstwa. Wykonano także oględziny 20 pojazdów – cystern do przewożenia mleka.

Zobacz: Wolny handel międzynarodowy jest możliwy. Janusz Steinhoff wymienia warunki

Policja przygotowywała się od kilku miesięcy, zdobywając obszerną dokumentację rachunkowo – księgową, laboratoryjną oraz przewozową.

Coraz mniej Polaków je mięso.
Mięso i ser dla wegan. Polskie firmy zwęszyły interes

Wszyscy podejrzani o oszustwo na szkodę spółdzielni zostali aresztowani. Jak podaje policja, złożyli bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Grozi im 10 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2019

goscnie dajmy się ogłupiać artykułom pisanym przez sprzedajnych redaktorów mleko które trafia do sklepów 2 lub 3,2 musi być rozcięczone jeżeli mleko … Czytaj całość

19-09-2019

damski bokserStraty to chyba ponieśli wyłącznie klienci detaliczni, którzy kupują to mleko w sklepie.

19-09-2019

kaszanaNaprawde nie potrzeba było do tego ekspertów z Policji, pierwsza z brzegu gospodyni wie od lat że te wszystkie kartonowe mleka są porozcienczane...

Rozwiń komentarze (353)