Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

Rozliczanie wody. Jest nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy

94
Podziel się:

Zmienia się wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy i warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. To dlatego, że w poprzednim wzorze brakowało informacji istotnych dla wysokości rozliczenia.

Rozliczanie wody. Jest nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy
Pojawił się nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy (Pixabay)

22 marca 2021 r. w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ministra infrastruktury zmieniające rozporządzenie w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryfy oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Rozporządzenie wprowadza zmianę załącznika do rozporządzenia ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryfy oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Zmieniono wzór wniosku, w którym zawarto wymóg podania informacji o wyznaczeniu na terenie gminy, której dotyczy wniosek, aglomeracji w rozumieniu ustawy z 20 lipca 2017 r. Prawo wodne.

Skąd potrzeba zmiany wzorów? Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie uznało, że informacja o tym, że gmina wchodzi w skład aglomeracji i wykonuje zadania związane z planowanymi bądź realizowanymi inwestycjami w sektorze wodociągowo-kanalizacyjnym, może mieć wpływ na strukturę taryf za odprowadzanie ścieków.

Zobacz także: Remont, docieplenie, wymiana pieca. Minister: teraz trzeba działać, żeby w zimę się nie dusić

Uwzględnienie faktu o wyznaczeniu aglomeracji dla gminy skutkuje możliwością przeprowadzenia gruntownej, właściwej weryfikacji wniosku taryfowego przez regulatora.

Rozporządzenie wejdzie w życie 6 kwietnia 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(94)
CiekawaTeoria
3 lata temu
kwestia czasu?...
CiekawaTeoria
3 lata temu
Ludzie sami wytną się w pień trzeba dać im do tego powód i możliwości...
CiekawaTeoria
3 lata temu
Więc woda i jej stawki po co wam skoro nie będzie kogo czego napoić
CiekawaTeoria
3 lata temu
Ale to tylko złudzenie optyczne na mapach marzenie... Bo zawsze jakiś Rząd Skurczybyk, kobyle dziecie będzie stawiał ludzi i podjudzał przeciwko sobie. Jak to się nie skończy nikt nikogo nie będzie szanował i życia żadnego człowieka traktował poważnie
CiekawaTeoria
3 lata temu
czasami to co jest sporne jest azylem dla życia by w końcu skończyć dziadostwo które ludzi różni i ludzie mogli żyć obok siebie i wciąż się wspierać
...
Następna strona