Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

Rozliczanie wody. Jest nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy

94
Podziel się:

Zmienia się wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy i warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. To dlatego, że w poprzednim wzorze brakowało informacji istotnych dla wysokości rozliczenia.

Rozliczanie wody. Jest nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy
Pojawił się nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy (Pixabay)

22 marca 2021 r. w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ministra infrastruktury zmieniające rozporządzenie w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryfy oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Rozporządzenie wprowadza zmianę załącznika do rozporządzenia ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryfy oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Zmieniono wzór wniosku, w którym zawarto wymóg podania informacji o wyznaczeniu na terenie gminy, której dotyczy wniosek, aglomeracji w rozumieniu ustawy z 20 lipca 2017 r. Prawo wodne.

Skąd potrzeba zmiany wzorów? Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie uznało, że informacja o tym, że gmina wchodzi w skład aglomeracji i wykonuje zadania związane z planowanymi bądź realizowanymi inwestycjami w sektorze wodociągowo-kanalizacyjnym, może mieć wpływ na strukturę taryf za odprowadzanie ścieków.

Zobacz także: Remont, docieplenie, wymiana pieca. Minister: teraz trzeba działać, żeby w zimę się nie dusić

Uwzględnienie faktu o wyznaczeniu aglomeracji dla gminy skutkuje możliwością przeprowadzenia gruntownej, właściwej weryfikacji wniosku taryfowego przez regulatora.

Rozporządzenie wejdzie w życie 6 kwietnia 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(94)
CiekawaTeoria
rok temu
kwestia czasu?...
CiekawaTeoria
rok temu
Ludzie sami wytną się w pień trzeba dać im do tego powód i możliwości...
CiekawaTeoria
rok temu
Więc woda i jej stawki po co wam skoro nie będzie kogo czego napoić
CiekawaTeoria
rok temu
Ale to tylko złudzenie optyczne na mapach marzenie... Bo zawsze jakiś Rząd Skurczybyk, kobyle dziecie będzie stawiał ludzi i podjudzał przeciwko sobie. Jak to się nie skończy nikt nikogo nie będzie szanował i życia żadnego człowieka traktował poważnie
CiekawaTeoria
rok temu
czasami to co jest sporne jest azylem dla życia by w końcu skończyć dziadostwo które ludzi różni i ludzie mogli żyć obok siebie i wciąż się wspierać
...
Następna strona