Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister Kosiniak-Kamysz: Projekt emerytalny prawie gotowy

0
Podziel się:

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że reforma emerytalna jest jednym z ważniejszych wyzwań obecnej kadencji parlamentu.

Minister Kosiniak-Kamysz: Projekt emerytalny prawie gotowy
(PAP/Radek Pietruszka)

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że reforma emerytalna jest jednym z ważniejszych wyzwań obecnej kadencji parlamentu. Prace nad projektem ustawy dobiegają końca i w ciągu kilku dni dokument będzie gotowy.

W Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy dokument uwzględnia postulaty PSL w sprawie wieku emerytalnego kobiet. Minister podkreślał jednak, że PSL nie rezygnuje z tego postulatu.

Posłuchaj, co minister powiedział o postulacie w sprawie wieku emerytalnego kobiet:

_ - To był pomysł Waldemara Pawlaka, PSL bardzo dobrze go przyjęło. Jestem przekonany, że ten problem w dyskusji o reformie emerytalnej będzie dalej żywy - _ powiedział Kosiniak-Kamysz.

Minister Kosiniak-Kamysz powiedział w Polskim Radiu, że przyjął propozycję kierowania Komisją Trójstronną. W poprzedniej kadencji na czele komisji trójstronnej, w której skład wchodzą przedstawiciele rządu, związków zawodowych oraz pracodawców, zasiadał wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Reforma emerytalna, nad którą pracuje rząd zakłada między innymi podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Co cztery miesiące rząd chce podnosić wiek emerytalny o jeden miesiąc. Poziom 67 lat w przypadku mężczyzn ma zostać osiągnięty w 2020 roku, w przypadku kobiet w 2040 roku.

Czytaj o reformach emerytur w Money.pl
Premier zignorował Pawlaka. A to priorytet rządu Premier zapowiedział, że rozwiązania zaproponowane przez Ludowców nie znajdą się w rządowym projekcie.
PSL odgrywa się na PO. Usztywnia stanowisko PSL nie rezygnuje z postulatu zmniejszania czasu pracy kobiet o 3 lata za każde urodzone dziecko. To reakcja na decyzję Ministerstwa Finansów w sprawie długu partii.
Zajmą się KRUS. Różni ich nawet 60 mln Proponowane przepisy różnicują wysokość składek w zależności od ilości posiadanej ziemi.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)