Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. AZL
|

Rozporządzenie w sprawie łagodzenia obostrzeń opublikowane

5
Podziel się:

Rząd opublikował w czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw rozporządzenie w sprawie łagodzenia obostrzeń. Harmonogram odmrażania premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Andrzej Niedzielski przedstawili w środę. Pierwsza zmiana - już od 1 maja - dotyczy większego limitu osób (50) mogących uprawiać sport na świeżym powietrzu.

Rozporządzenie w sprawie łagodzenia obostrzeń opublikowane
Mateusz Morawiecki w minioną środę ogłosił harmonogram odmrażania gospodarki. (KPRM, Krystian Maj)

Z kolei od 4 maja otwarte mają zostać galerie sztuki i muzea. Obowiązywał będzie jednak limit 1 osoba na 15 m2. Działalność będzie możliwa jedynie w ścisłym reżimie sanitarnym. Od tego dnia będą także działać sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe. Tu również obowiązywać będzie limit 1 osoby na 15 m2. Konieczne będzie zachowanie odpowiedniego dystansu i noszenie maseczek.

Rząd zarekomendował odprawianie ceremonii religijnych na świeżym powietrzu. Natomiast w kościołach obowiązuje limit 1 osoby na 15 m2.

8 maja działalność będą mogły wznowić hotele, przy zapełnieniu co najwyżej połowy miejsc. Jednak zamknięte będą musiały być hotelowe restauracje oraz strefy wellness. Z kolei od połowy maja mają ruszyć ogródki restauracyjne.

Więcej o harmonogramie odmrażania - przeczytasz tutaj.

Zobacz także: Jeden bank może nie przetrwać. "Nie ma inwestorów zainteresowanych przejęciem"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
polak
3 lata temu
Do błagam o pomoc. Adrfes zatrudnienia jest znany wszystkim kprm i nowogrodzka w warszawie. Tal leży powód którego należy pozwać do sądu o alimenty.
Agenda2030
3 lata temu
Proszę zagwarantować swobodny wyjazd za granicę, bez testowego apartheidu. Skoro Polska nie jest już krajem ryzyka.
BŁAGAMOPOMOC....
3 lata temu
dzień dobry...zanim opowiem..,chciałabym Przeprosić za ten komentarz... mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób. Wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ...jednak już nie wiem co robić. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem... Wychowuje Go sama... Niespełna dwa tygodnie temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii... zostałam Bez Środków do Życia...staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie... Nie mamy Pieniędzy na Codzienne Życie i rachunki..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę 'Minerały Świata'...Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Oddam... Prosiłam ze Łzami w Oczach ale na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko,.."chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem".. Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu... Wtedy Zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady... Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,,. Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić... Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji...pracowałam ,starczało na mieszkanie i skromne życie... Synek Nigdy nie chodził Głodny... Nie wiem co będzie dalej... nocami płaczę bo już nie daje rady..ta sytuacja Mnie Przerasta,, jestem załamana..czuję,że zawodzę jako matka...Ja chcę tak niewiele..Chciałabym by mój Synek miał to co potrzeba... boje się najbliższego czasu... Błagam,.. jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Nam Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego Życia., Każdy Gest będzie dla Nas wielką Pomocą... Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca...Życzę Wszystkim dobrego Piątkowego Dnia., Ola z Torunia, SGB Nicolaus Bank w Toruniu ul. Reja 23 Toruń 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7
Jan
3 lata temu
Uwaga!!!Wujek Dobra Rada Orban H. znów na wolności.
wyjaśnienie
3 lata temu
łaski nie robi - i tak nie powstrzyma ujawniania umów niekorzystnych dla państwa polskiego. nacjonalizm to przedkładanie interesów własnego kraju ponad inne - czyli "przede wszystkim co z tego będzie miała Polska?"