Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Rusza nowe radio. Zastąpi inną popularną stację

46
Podziel się

Nowa stacja zastąpi popularne radio Wawa, którego można było posłuchać w 15 polskich miastach. SuperNova będzie stawiać na polską muzykę i bardziej ambitne brzmienia pop. Start nowego radia już 5 maja.

Rusza nowe radio. Zastąpi inną popularną stację
Radio SuperNova zastąpi radio Wawa (Adobe Stock)
bDYqpWyd

Już 5 maja radio Wawa zostanie zastąpione nową stację SuperNova. Pierwszą piosenką, która pojawi się na antenie, będzie ”Początek” w wykonaniu Dawida Podsiadły, Korteza i Krzysztofa Zalewskiego.

Dyrektorką programową będzie Anna Paluszek. Hasłem przewodnim nowej stacji będzie ”Gramy po polsku”. Na antenie będzie można usłyszeć najnowsze polskie przeboje oraz klasyki z lat 80. I 90. XX wieku. SuperNova ma stawiać też na nowe brzmienia i ambitny pop.

bDYqpWyf

Prowadzącymi poranne pasmo będą znanymi z radia Wawa - Katarzyna Żochowska i Kuba Adamiak. Swoje autorskie programy będą mieli: Adam Jarząbek, Marcin Śliwa czy Piotr Jachim i Kamil Kowalski. Na antenie SuperNovy nie zabraknie też polityki komentarzy dziennikarzy związanych nie tylko ze stacją, ale też innymi mediami.

Zobacz także: Banki wprowadzają dodatkowe opłaty. Coraz trudniej o darmowe konto

Wraz ze startem stacji radiowej pojawi się nowa strona i dedykowana aplikacja SuperNova.

bDYqpWyl

Radia SuperNova będzie można posłuchać w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz w Kielcach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYqpWyG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
Historia
3 dni temu
Radio Wawa zaczęło w 1992 roku jako lokalna Warszawska radiostacja grająca nietuzinkową muzykę - głównie rockową.To wyróżniało ją na tle państwowych radiostacji oraz innych powstających wówczas jak grzyby po deszczu radiostacji komercyjnych. Szybko okazało się, że skupia wokół siebie słuchaczy głównie z kręgów młodzieży inteligenckiej oraz młodych wykształconych. Dla wielu było to najlepsze radio w Warszawie czy wręcz nawet w Polsce. Niestety to nie dawało spodziewanego efektu komercyjno-finansowego. W 1997 roku zmieniono profil na bardziej POPowy, co miało zwiększyć sukces finansowy. Niestety zrównało i utopiło Radio Wawa w całym oceanie identycznych komercyjnych stacji. Przy tej zmianie nie obyło się bez fizycznych protestów słuchaczy. To chyba fenomen na skalę światową, że zmiana profilu radia spowodowała tłumne przyjście protestujących słuchaczy pod ich siedzibę. To czym było Radio Wawa dla ówczesnej młodzieży (żyjących w dobie nowego państwa i zmian ustrojowych) w latach 1992-1997 prawdopodobnie nie powtórzy już nigdy żadna radiostacja.
Ada
3 dni temu
W jakim celu ta zmiana? Po co? Przecież Wawa miało jakąś już pozycje na rynku, stałych słuchaczy. Wielka szkoda i głupota zarazem.
Kka
3 dni temu
Moje ulubione radio dopóki nie zaczęli puszczać disco polo.
bDYqpWyH
Seba
3 dni temu
Kiedyś jedna z fajniejszych stacji....bez sensowne decyzje kierownictwa i teraz jedna z najgorszych...zmiana nazwy nie wiele tu pomoże ale i słuszna zmiana....przynajmniej nie będzie się kojarzyło ze stacją warszawską
Najgorsze rad...
3 dni temu
Wyłączyć rmf totalne dno!!!
...
Następna strona