Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Rząd dał sobie czas. Rewolucja odroczona do jesieni

4
Podziel się:

Sejm zdecydował, że przejście wyłącznie na nowy system poboru opłat za korzystanie m.in. autostrad zostanie odroczony o kilka miesięcy. Okres przejściowy potrwa do końca września.

Rząd dał sobie czas. Rewolucja odroczona do jesieni
Szlabany na odcinkach Konin-Stryków (autostrada A2) i Wrocław-Sośnica (autostrada A4) mają zniknąć do 1 grudnia (Adobe Stock)

Sejm zagłosował w czwartek (15.04.) za przedłużeniem okresu przejściowego po wprowadzeniu systemu e-TOLL do 30 września 2021 roku. Za głosowało 231 posłów, przeciw było 215, a czterech wstrzymało się od głosu.

Istniejący system poboru opłat viaTOLL miał działać tylko do końca czerwca 2021 roku. Rozpoczęcie poboru opłaty w systemie e-TOLL zaplanowano na pierwszą połowę czerwca tego roku. Poprawka wydłużająca okres przejściowy do początku października została zgłoszona przez posła Jerzego Polaczka (PiS).

Oparty o pozycjonowanie satelitarne system e-TOLL jest następcą systemu viaTOLL, opartego o pozycjonowanie radiowe służącego do poboru opłat od pojazdów lub zespołów pojazdów za przejazd przez niektóre odcinki dróg krajowych.

Zobacz także: Branże proszą o zmiany w VAT. Resort rozwoju jest "na nie"

Przyjęta w czwartek nowela zakłada też likwidację szlabanów na państwowych autostradach. Ma to zwiększyć płynność ruchu na tych trasach i oznacza, że od 1 grudnia przejazd odcinkami Konin–Stryków (A2) i Wrocław–Sośnica (A4) będzie możliwy bez zatrzymywania się przed szlabanami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
kaczynsky
3 lata temu
Przecież to było jasne , że deklaracja likwidacji bramek już przed wakacjami , to PR zagrywka.
ab negatio
3 lata temu
ILU MAMY WŁAŚCICIELI AUTOSTRAD?
ab negatio
3 lata temu
ILU MAMY WŁAŚCICIELI AUTOSTRAD?
Marcin
3 lata temu
A co z ludźmi pracującymi na bramkach