Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd pracuje nad przedłużeniem urlopów. Eksperci chcą zmian

Do 2 sierpnia Polska powinna wdrożyć unijną dyrektywę "work-life balance". Planowane jest wydłużenie wymiaru urlopu rodzicielskiego z 32 tygodni do 41, z czego 9 tygodni będzie przysługiwało tylko ojcom dzieci. Chodzi o to, aby włączyć ojców w opiekę i wychowywanie dziecka. Zdaniem ekspertów, ustawa, nad którą obecnie pracuje rząd, wymaga kilku zmian. Karolina Andrian, prezeska Fundacji Share the Care, zwróciła uwagę, że kluczowa jest kwestia odpłatności. - Rząd proponuje odpłatność za urlop rodzicielski dla ojców na poziomie 70 proc. podstawy. To powinno być przynajmniej na poziomie 80 proc. Jest jeszcze kwestia premii za dzielenie się urlopem. W momencie, kiedy ojciec podzieliłby się nim z matką pół na pół, wówczas mógłby dostać wyższe wynagrodzenie - mówiła w "Money. To się liczy".
Tagi:
0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
Buczek
miesiąc temu
Znów widziałem starszą panią jak zaglądała do śmietnika. Podwyżka najniższej krajowej, zasiłku dla bezrobotnych itd a ten co 46 lat zapie.......do resztek ze śmietnika. Uczciwa praca to droga śmietnika i nędzy. Tak Rząd widzi obywateli.
Amber Gold
2 miesiące temu
Najlepiej 365 dni urlopu, 1000+ i bon turystyczny 1000+ i pewnie jeszcze będzie mało. Do roboty nygusy, chyba tylko w Polsce ciąża jest chorobą.
ahoy naiwniak...
2 miesiące temu
Jak sie kiedyś obudzicie w tym dokończonym już przez PIS kraju dobrobytu to może nie bedzie już kamienia na kamieniu .
nmmmn
2 miesiące temu
Z pracy tego rządu to tylko straty dla kraju
Pieter
2 miesiące temu
Rząd pracuje ! jakoś tak to nie pasuje.