Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Rząd wprowadza nowy program "plus". Budżet: 40 mln zł rocznie

226
Podziel się

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia program Aktywni Plus. Ma służyć seniorom.

Rząd wprowadza nowy program "plus". Budżet: 40 mln zł rocznie
Marlena Maląg poinformowała o nowym programie dla seniorów (kprm, KPRM)
bDTagoRN

- Na lata 2021-2025 ogłaszamy nowy program Aktywni Plus z budżetem corocznym 40 mln zł - zapowiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Jak poinformowała, program ten zastąpi program ASOS (Aktywności Społeczne Osób Starszych).

bDTagoRP

Program dedykowany jest dla organizacji pozarządowych na stwarzanie rożnych projektów działań, które będą przede wszystkim służyły aktywności osób starszych w rożnych obszarach.

- Zwracamy szczególną uwagę na kolejny komponent w programie skierowanym do osób starszych, czyli pomoc w cyfryzacji - nauka obsługi komputerów czy załatwianie spraw urzędowych poprzez internet - wyjaśniał wiceminister Stanisław Szwed.

Zobacz także: mBank webinar odc. 2: Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?

Minister Maląg zapewniła, że mimo trwającej pandemii, rząd realizuje wszystkie programy społeczne dla rodzin i seniorów jak choćby Senior plus.

bDTagoRV

Przypomniała, że w październiku uruchomiony został Korpus Wsparcia Seniorów, a od minionego tygodnia działa także Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów.

Nabór ofert w programie Aktywni Plus rozpocznie się już na początku przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTagoSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(226)
koneser
4 miesiące temu
A kiedy program "emerytura+ , czyli bez podatku ! A kwota wolna od podatku , pomimo orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego poszła w zapomnienie . Tym się zajmijcie , anie jakimiś pierdołami .A co na to "szlachetni' posłowie i senatorowie ?
B.B
4 miesiące temu
Tego się nie da słuchać ani czytać! Oddajcie to co się emerytom należy a my już sami sobie poradzimy! Dosłownie jakbym wróciła do PRL. Bez odpowiednich dochodów nie da się żyć godnie i wypoczywać, edukować! Szachraje co jeżdżą po świecie a nam zafundują świetlicę i kupią farby. Wypchajcie się.
brak słów
4 miesiące temu
Zarabiać to będą znajomki, kolesie tych co rozdzielają fundusze - dostaną pieniążki za jakieś tam kursy, na które nikt się nie zgłosi, a jak się zgłosi, to niczego się nie nauczy. W następnej kolejności dostaną pieniążki niby społecznicy, co to wspomagają seniorów . Ciekawe, jaki to będzie ten PROGRAM, na którym żaden emeryt nie zarobi, chyba że stanie się aktywny przez ZNAJOMKA np. z gminy. Pod szyldem DOBRO DLA SENIORA powstanie nowe rozdawnictwo dla aktywnych spryciarzy , którzy wykorzystają wolontariuszy . Jaka może być aktywność seniorów, zamkniętych w domach . Czy nauczą się czegoś zdalnie, skoro nie potrafią z tego dobra technologii skorzystać - UTOPIA PIĘKNIE MEDIALNA.
bDTagoSr
Jan 73
4 miesiące temu
Kto ma na tym zyskać ! Bo na pewno nie emeryt ! Kto z rządu następny będzie kradł na konto biednych emerytów !!!
kondor
4 miesiące temu
Moja 85 letnia teściowa nigdy w życiu nie siedziała przed komputerem , czyli jak w ramach "pomocy "seniorom nauczy się jego obsługi będzie szczęśliwsza ???? Bardzo w to wątpię !
...
Następna strona