Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Rząd wprowadza nowy program "plus". Budżet: 40 mln zł rocznie

226
Podziel się:

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia program Aktywni Plus. Ma służyć seniorom.

Rząd wprowadza nowy program "plus". Budżet: 40 mln zł rocznie
Marlena Maląg poinformowała o nowym programie dla seniorów (kprm, KPRM)

- Na lata 2021-2025 ogłaszamy nowy program Aktywni Plus z budżetem corocznym 40 mln zł - zapowiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Jak poinformowała, program ten zastąpi program ASOS (Aktywności Społeczne Osób Starszych).

Program dedykowany jest dla organizacji pozarządowych na stwarzanie rożnych projektów działań, które będą przede wszystkim służyły aktywności osób starszych w rożnych obszarach.

- Zwracamy szczególną uwagę na kolejny komponent w programie skierowanym do osób starszych, czyli pomoc w cyfryzacji - nauka obsługi komputerów czy załatwianie spraw urzędowych poprzez internet - wyjaśniał wiceminister Stanisław Szwed.

Zobacz także: mBank webinar odc. 2: Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?

Minister Maląg zapewniła, że mimo trwającej pandemii, rząd realizuje wszystkie programy społeczne dla rodzin i seniorów jak choćby Senior plus.

Przypomniała, że w październiku uruchomiony został Korpus Wsparcia Seniorów, a od minionego tygodnia działa także Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów.

Nabór ofert w programie Aktywni Plus rozpocznie się już na początku przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(226)
Bee
4 lata temu
Ciągle tylko seniorzy a gdzie młodzi pracownicy którzy od lat poszukują pracy i nie mogą znalesc albo ja stracili im też należy się pomoc!
Renata
4 lata temu
Jeśli rząd przekazuje pieniądze podatników dla tzw NGO to można się jedynie spodziewać przekrętów, kombinacji i machlojstw. 90% na „cele statutowe” czyli komuś do kieszeni a 10% faktycznie dla ludzi. Należy przyjrzeć się tym wszystkim NGO, które nasze pieniądze przyjmują od rządu i policzyć ilu prezesów wśród nich jest siostrami/szwagrami/teściami/etc tych, którzy rządzą........ ZERO ZAUFANIA DO WŁADZ PUBLICZNYCH.
rex
4 lata temu
Czyli pieniądze nie pójdą do kieszeni seniorów, ale do firm uczących byle czego. Pewnie firmy powiązanej z PiS ! Kolejna patologia+, czyli jak wypompować państwowe pieniądze do prywatnej kieszeni.
ktos
4 lata temu
A gdzie równe podatki dla każdego, wolna kwota od podatku dla każdego minimum 30 tysięcy jak wielcy posłowie nie wiadomo czemu mają. Gdzie usunięcie podatku dochodowego który jest karą za pracę, gdzie usunięcie podatku solidarnościowego dla ludzi którzy więcej osiągnęli własną pracą(tak uważam, nie powinno być dyskryminacji ze względu na zarobki ani wiek itp) i wiele innych. NIEEEEEEEEE trzeba dowalić milion innych podatków, już podatki przewyższają możliwości płacowe większości ludzi w Polsce.
kasa dla
4 lata temu
swoich Przypomniała-p. ministra-, że w październiku uruchomiony został Korpus Wsparcia Seniorów, a od minionego tygodnia działa także Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów.-ci maja robić za darmo-do nich nic z 40mln za prace nie dojdzie oni - maja robić w wolontariacie czyli za frajer w kapitalizmie--metody pracy jak w żydowskim kibucu--tak to sie ludzi do wysiłków -zmuszało w 1948 jak powstawał Izrael, dziś jest 2020 r, i dalej chcą by ludzie jak w komunie robili za darmo--a dla swoich pisorów, przygotowali już program, by sobie zarobili na szkoleniach dla emerytów--kto tam będzie uczył tych emerytów, chyba nie informatyk--każdy może uczyć, wiec - koszty po stronie organizatora żadne, a kasa poleci aż miło a wezmą wolontariuszy z liceum, do uczenia ludzi--wstępniaków...do tego nadaje się każdy lekko ogarnięty młody człowiek
...
Następna strona