Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd zadłużył się w tym roku już na przyszły. Wbrew pozorom to dobra informacja

- Wstępnie szacujemy, że ponad jedna czwarta przyszłorocznych potrzeb pożyczkowych została prefinansowana w roku bieżącym - poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
import zajawki do CR (Fot: Adam-dalekie-pole (CC BY-SA 3.0))

Wiceszef resortu finansów powiedział, że stan środków na koniec roku będzie wyraźnie przekraczał 20 mld zł. - Ostateczne wartości będą znane po zamknięciu roku budżetowego - zaznaczył.

- Szacujemy, że w 2018 r. osiągnęliśmy zakładany w strategii zarządzania długiem cel obniżenia udziału długu w walutach obcych poniżej 30 proc. - powiedział Piotr Nowak.

Czerwińska: Spowolnienie gospodarcze może pojawić się za kilkanaście miesięcy

Wiceminister finansów poinformował, że w styczniu planowane są dwa przetargi kasowe. - Wielkość podaży na drugim przetargu uwzględnia wykup obligacji WZ0119 oraz płatności odsetkowe w łącznej kwocie 8 mld zł. Nie planujemy sprzedaży bonów skarbowych - zastrzegł.

Piotr Nowak powiedział, że w I kwartale planowanych jest 6 przetargów obligacji: od 4 do 6 przetargów sprzedaży i odpowiednio do 2 przetargów zamiany.

Wiceminister powiedział też, że w listopadzie banki krajowe zwiększyły swoje zaangażowanie w krajowe obligacje skarbowe o 0,7 mld zł, przy niemal niezmienionym zaangażowaniu inwestorów zagranicznych i krajowych inwestorów pozabankowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-12-2018

inż.43Oby tylko lemingi z POKO byli z daleka od rządzenia bo wszystko wróci do poprzedniego stanu.

31-12-2018

spoko POKOPiniendzy nie ma i nie bedzie ! Czyje to słowa ? Rostowskiego byłego ministra finansów , o nim napiszcie jak zadłużał Polskę przez tyle lat .

31-12-2018

WigPiS kradnie sprzedając obligacje Niemcom

Rozwiń komentarze (54)