Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Rząd zamyka cmentarze. Koronawirus jest jednak zbyt groźny. Znamy rozporządzenie w tej sprawie

121
Podziel się

1 listopada Polacy nie odwiedzą grobów. Nie zrobią tego też w sobotę i 2 listopada. Tak zdecydował rząd Mateusza Morawieckiego, by ograniczyć rozprzestrzenianie COVID-19. W rozporządzeniu zapisano tez ważne zmiany dla sanatoriów.

Rząd zamyka cmentarze. Koronawirus jest jednak zbyt groźny. Znamy rozporządzenie w tej sprawie
Rządzący zdecydowali o zamknięciu cmentarzy na kilkanaście godzin przed wprowadzeniem zakazu w życie. (PAP, PAP/Andrzej Grygiel, Andrzej Grygiel)
bDnYKEdN

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii pojawiło się w piątek po godz. 20 w Dzienniku Ustaw.

W rozporządzeniu dodano paragraf 28 w brzmieniu: od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych.

Zobacz także: Strajk Kobiet zaatakowany przez narodowców. "To reakcja na zawołanie prawicy"
bDnYKEdP

Jest zatem znana już odpowiedź na pytanie o pogrzeby, które pojawiło się tuż po konferencji premiera. Mimo zamkniętych cmentarzy ceremonie będą się odbywały.

W rozporządzeniu zapisano również, że kontrolą realizacji obowiązkowej kwarantanny lub izolacji w warunkach domowych, oprócz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, policji, straży granicznej, może też dokonywać żandarmeria wojskowa lub Wojska Obrony Terytorialnej.

W rozporządzeniu do odwołania wprowadzono też czasowe ograniczenie wykonywania działalności leczniczej polegające na udzielania świadczeń w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego.

bDnYKEdV

Dotyczy to trybu stacjonarnego rehabilitacji leczniczej, w tym rehabilitacji w ramach turnusów leczniczo-profilaktycznych w podmiotach leczniczych nadzorowanych przez ministra obrony narodowej.

Wstrzymano również organizację turnusów readaptacyjno-kondycyjnych w podmiotach leczniczych utworzonych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Dotyczy to oczywiście świadczeń stacjonarnych i całodobowej opieki zdrowotnej z zakresu leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej.

Zakazano też czasowo organizacji turnusów antystresowych w podmiotach leczniczych policji, PSP, SG i SOP.

bDnYKEdW

W najbliższym czasie nie będzie też turnusów rehabilitacyjnych realizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z wyjątkiem przypadków, w których zaprzestanie lub nierozpoczęcie rehabilitacji grozi poważnym pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta.

bDnYKEeq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(121)
Adas
miesiąc temu
Jak można było w tak przebiegły sposób postąpić. Jeszcze wczoraj mówiono że nie będzie zamykania cmentarzy jedynie nie będzie mszy i procesji. Zrobili z nas durni. Nosił wilk razy kila ponieśli i wilka.
XYZ
miesiąc temu
Morawiecki nieudacznik i leń, co jeszcze wymyśli aby dokuczyć narodowi, odbija się od ściany do ściany bez żadnego pomysłu, prowadzi Polskę i Polaków do potężnej katastrofy
Oko
miesiąc temu
Cmentarze zamkniete a na ulicach tysiace to jak to się ma do epidemii , chyba coś tutaj jest nie tak .?????
bDnYKEer
MS
miesiąc temu
To PREZES odwiedził już mamę i brata?? czy musi mieć cmentarz tylko dla siebie? bo jego ból jest większy niż nasz??
.....
miesiąc temu
Jak można było to ludziom przekazać tak późno
...
Następna strona