Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Rząd zapowiada nowy program. Ma poprawić bezpieczeństwo pieszych

24
Podziel się:

- Z tych pieniędzy powstaną bariery, powstaną sygnalizacje świetlne i dźwiękowe - zapowiada Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Jak dodaje, "samorządy już powinny się przygotowywać" na dodatkowe środki.

Rząd zapowiada nowy program. Ma poprawić bezpieczeństwo pieszych
Waldemar Buda mówi ogłosił nowy program dla samorządów (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bESUNypx

Jak ogłosił Waldemar Buda, na nowy program ma pójść 100 mln zł. - Będzie on dedykowany samorządom na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział wiceminister.

Buda dodał, że środki mają pójść na "nieduże, ale potrzebne inwestycje" - takie jak nowe przejścia czy sygnalizacje świetlne bądź dźwiękowe.

Jak mówił wiceminister funduszy i polityki regionalnej, wszystkie dane pokazują, że przejścia dla pieszych są "miejscami szczególnie niebezpiecznymi" - stąd planowane wielomilionowe inwestycje w tym zakresie.

bESUNypz
Zobacz także: Dron przeleciał nad wypadkiem. Nagranie lubuskiej policji

Jak dodał wiceszef Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, "konkurs skierowany do samorządów ruszy już za kilka tygodni". Buda podkreślił, że samorządy już powinny się przygotowywać - na przykład badając, które miejsca potrzebują pilnie podobnych inwestycji.

bESUNypF

"Kilkaset uratowanych osób"

Do kwestii bezpieczeństwa na drogach odniósł się również premier Morawiecki, stwierdzając, że tragicznych wypadków jest w Polsce coraz mniej.

- Kilkaset osób zostało ocalonych dzięki poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wypadków jest mniej, inwestycje w infrastrukturę umożliwiają nam skuteczne działania - mówił premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESUNyqa
bezpieczeństwo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Toto
miesiąc temu
Firmy wykonawcze powstały czy dopiero są w planach?
podlaskie62
miesiąc temu
Pewno pieniądze dostaną wasze samorządy. Oj jaki dobry wujek.
Pieszy
miesiąc temu
100 mln ??? całe 100 mln zł ??? Nie wierzę !! I to ma wystarczyć na niewidoczne przejścia, na doświetlenie pasów, na usunięcia drzew, które zasłaniają znaki i same przejścia ??? I to w całym kraju ??? No to na bogato hahahaha ! W mojej mieścinie liczącej ok. 600 mieszkańców jest 10 takich miejsc a gdzie reszta ??? Buda...walnij się w tą pustą budę którą nosisz na szyi !
bESUNyqb
........
miesiąc temu
W wuju mam te wasze programy i nietrafione inwestycje. Złodziejstwa również. Róbcie coś, by obniżyć ceny ropy, energii i inflacji, a nie jakieś bzdetne barierki.
SASBK
miesiąc temu
ci niech już niczego nie poprawiają, jeszcze niczego dobrego nie stworzyli, poza michą dla siebie
...
Następna strona