Trwa ładowanie...
bEqDilwB

Notowania

Przejdź na

Rząd zapowiadał 3 tys. zł pensji minimalnej. Rzecznik MSP mówi "stop"

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw Adam Abramowicz postuluje zamrożenie pensji minimalnej na poziomie z tego roku, czyli 2600 zł brutto. Takie rozwiązanie powinno, jego zdaniem, obowiązywać w przyszłym roku w związku z osłabieniem gospodarki z powodu pandemii koronawirusa. - Później zaś wysokość pensji minimalnej powinna być powiązana z parametrami ekonomicznymi. Proponujemy, by była to połowa średniego wynagrodzenia w danym powiecie - mówił Adam Abramowicz w programie "Money. To się liczy". Wówczas pensja minimalne różniłaby się w zależności od regionu. Zdaniem rzecznika miałoby to dodatkową korzyść: miejsca, gdzie koszty pracy byłby niższe, ściagałyby do siebie inwestycje.

08-07-2020
0
0
41
Podziel się
Komentarze (41)
zobacz więcej komentarzy (41)
bEqDilwN
KOMENTARZE
(41)
Ko
rok temu
Zagłosujcie na Trzaskowskiego zamrożą pensje na kilka lat jak było w kryzysie ,a po pieniądze z tarczy firmy wyciągają chętnie ręce i wkładają do banków na lokaty a ludziom nic nie dadzą tylko zamrozić czy to nie jest Hipokryzja Ko czy PO Narobią dziadostwa i zmieniają nazwę odcinając się od poprzedniej To niemy
Oleg
rok temu
Tak i ludzie pouciekają do Warszawy bo tam się będzie zarabiać najlepiej
Zbulwersowany
rok temu
Panie Adamie Abramowicz ... fachowcu od życia i przeżycia Polaków .... ujawnij ile ty zarabiasz nie robiąc nic.
bEqDilxf
ostry cień mg...
rok temu
a ja bym dał 6 tys. a nawet 8 tys, tylko glosujta na mnie
ja
rok temu
W Polsce dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników podnosząc płace minimalne. W Polsce nie ma przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpiecze.ństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
...
Następna strona