Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Rządowy program budowy zbiorników retencyjnych. Budżet wyniesie 450 milionów zł

31
Podziel się:

Rząd przeznaczy 450 milionów na budowę zbiorników retencyjnych i kopanie studni przez rolników – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w Miedźnie (woj. śląskie). Dofinansowanie może wynieść nawet 100 tys. złotych dla pojedynczego wnioskodawcy.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że pojedynczy rolnik dostanie do 100 tys. złotych na budowę zbiornika retencyjnego
Mateusz Morawiecki zapowiedział, że pojedynczy rolnik dostanie do 100 tys. złotych na budowę zbiornika retencyjnego (WP.PL)

– Zachęcam do korzystania z programu, na który przeznaczyliśmy 450 milionów złotych. (...) Na program budowy zbiorników retencyjnych, na kopanie studni. Do tego są bardzo poważne dopłaty, do ok. 100 tys. złotych dofinansowania w różnych przypadkach – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – To naprawdę solidne dofinansowanie dla poszczególnych rolników – ocenił.

Premier przypomniał też o rządowym "planie dla wsi", na który składa się przede wszystkim dopłata do paliwa rolniczego. – Zwiększyliśmy tutaj nieruszaną kwotę od dawna – z 86 litrów do 100 litrów. Pierwszy raz wzrost od wielu, wielu lat – wskazał.

Morawiecki zapewnił, że produkty rolne z Polski sprzedają się coraz lepiej w Europie Zachodniej, ale jednocześnie zachęcał rolników, aby zawiązywali grupy producenckie, lub spółdzielcze. Miałyby one pomóc im konkurować zarówno na rynkach zagranicznych, jak i krajowym.

Zobacz także: Zobacz także: Prof. Orłowski: rząd schowa spowolnienie gospodarcze pod dywan

Przypomniał też o zmianach w rolniczym handlu detalicznym, która ma odbywać się bez podatku i bez konieczności otrzymywania zgód w gminie. Polityk ocenił, że dzięki tym zmianom uda się "skrócić drogę od pola do stołu", gdyż rolnicy sami mają dostarczać mięso do punktów sprzedaży, bez udziału pośredników.

Szef rządu wskazał, że jego rząd będzie pracował nad programami, które mają zabezpieczyć rolników przed "nieprzewidzianymi skutkami pogodowymi". Morawiecki zwrócił się również z apelem do wójtów, aby jak najszybciej szacowali straty poniesione przez rolników w związku z suszą i kierowali wnioski do wojewodów o odszkodowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Leszek
3 lata temu
Kolejne kłamstwo - byłem na szkoleniu w ARIMR . Na budowę zbiorników retencyjnych niema szans żeby dostać dofinansowanie . Budowa studni głębinowych niema szans żeby dostać dofinansowanie . pieniądze są jedynie na modernizacje istniejących instalacji nawadniających .
KB.
3 lata temu
Nie uwierzę póki nie zobaczę efektów.
Cześć
3 lata temu
Ciekawe kiedy skończą się te kłamstwa tej bandy złodzieji a kraj tonie w długu! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tośka
3 lata temu
W Polsce jest ktoś kto obieca wszystko i jest ktoś kto wszystko podpisze
DokZPDP
3 lata temu
to jest słabe rozwiązanie bo będzie potęgować suszę w niższych partiach rzek więcej wody zatrzymanej mniej dopływa do morza z którego woda parując, w teori powraca formie deszczu do źródła czynniki takie jak wiatr czy nadmierna aktywność sloneczna powodują że parująca woda oddala się od źródła i do niego nie powraca czyli jeśli chcemy pokonać suszę musimy zmniejszyć parowanie wody na kontynęcie a ziększyć na morzach lub oceanach
...
Następna strona