Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Rzecznik rządu o konsekwencjach agresji Rosji: "To muszą być dotkliwe sankcje o charakterze ekonomicznym"

Podziel się:

Rzecznik rządu jest przekonany, że Unia Europejska zdecyduje się na wprowadzenie pakiety najcięższych sankcji na Federację Rosyjską. Rosja zaatakowała czwartek nad ranem Ukrainę. Trwa ostrzał rakietowy na tereny ukraińskie. "To muszą być dotkliwe sankcje o charakterze ekonomicznym" – podkreślił Piotr Müller.

Rzecznik rządu o konsekwencjach agresji Rosji: "To muszą być dotkliwe sankcje o charakterze ekonomicznym"
Konferencja rzecznika rządu na temat sytuacji na Ukrainie (PAP, Paweł Supernak)

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że Polska spodziewa się przyjęcia przez Rade Europejską zdecydowanego pakietu sankcji. Polityk powiedział, że Rosja musi poczuć konsekwencje swojego działania.

- Myślę, że już nikt dzisiaj nie będzie miał wątpliwości — jeszcze ostatnie kilka dni niektórzy na Zachodzie łudzili się — że Władimir Putin może rozmawiać językiem dyplomacji — powiedział Müller.
Zobacz także: Polska nieprzygotowana do konfliktu na Ukrainie. "Trudno o optymizm"

Rzecznik dodał, że przywódca Rosji rozmawia tylko i wyłącznie językiem siły i szantażu. - Widzimy to wszystko doskonale" - dodał.

Rzecznik rządu mówi o blokadzie systemów finansowych dla Rosji

- Dzisiaj wieczorem spodziewamy się, że Rada Europejska przyjmie zdecydowany pakiet sankcji ekonomicznych i finansowych, takich, które m.in. będą dotyczyły, chociażby blokady systemów finansowych, blokady handlu pomiędzy państwami" – oświadczył rzecznik rządu. Dodał, że taki jest postulat zgłaszany przez Polskę "i zgłaszany również jako możliwy do realizacji przez Amerykanów".

Wymienił też zakaz przemieszczania się osób z władz Rosji i kierownictwa służb na teren innych krajów. "To muszą być dotkliwe sankcje o charakterze ekonomicznym" - podkreślił.

Müller powiedział, że Joe Biden również zapowiedział spotkanie grupy G7.

- Zakomunikował też, że sankcje będą surowe — powiedział.

Zaznaczył, że odpowiedź krajów Europy Zachodniej, państw demokratycznych na świecie musi być jednoznaczna, jednolita "wobec tego barbarzyństwa, które jest realizowane w tej chwili ze strony Rosji". Podkreślił, że Rosja musi poczuć konsekwencje swojego działania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP