Trwa ładowanie...
Notowania

Piotr Muller – Wszystkie wiadomości

Tarcza antyinflacyjna. Gut-Mostowy: Bardzo dobra inicjatywa
14
03.11.2021 11:26

TURYSTYKA
 / 
Tarcza antyinflacyjna. Gut-Mostowy: Bardzo dobra inicjatywa

Rząd zapowiada wprowadzenie tarczy antyinflacyjnej, która ma wspomóc grupy najbardziej odczuwające rosnącą inflację. - Nie jestem wprowadzony w szczegóły. Na pewno byłaby to bardzo dobra inicjatywa - powiedział w "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki. Został też zapytany o wpływ inflacji na turystykę. - Na pewno jest to duże zmartwienie. Głównym czynnikiem jest koszt energii - 23-25 procent tej inflacji jest spowodowana wzrostem cen energii. Dlatego ta inflacja jest szkodliwym elementem, ale niezależnym od nas. Cóż, mamy nadzieję, że wiosna przyniesie lepsze informacje w tym zakresie. Z dawnych lat pamiętam, że większość hoteli i restauracji dostosowują swoje ceny do tego, co dzieje się w innych firmach w danej miejscowości. Ceny w turystyce już istotnie się podniosły, a na pewno jeszcze się podniosą. Wyjazdy turystyczne będą droższe, ale nie tylko przez inflację, ale i dużo wyższe koszty pracy. W turystyce głównym elementem kosztotwórczym jest właśnie rynek pracy i koszty pracy. Tutaj sytuacja na pewno w najbliższych miesiącach się nie poprawi - powiedział minister Gut-Mostowy w rozmowie z money.pl.

Nowy Ład jeszcze w maju. Rzecznik rządu zapowiada
37
12.05.2021 9:54

NOWY ŁAD
 / 
Nowy Ład jeszcze w maju. Rzecznik rządu zapowiada

Prezentacja Nowego Ładu była już kilkukrotnie przekładana, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu do niej dojdzie. Rzecznik rządu Piotr Muller zapowiada, że program ma zostać przedstawiony jeszcze w maju. Możliwe nawet, że już w najbliższą sobotę.

Gowin zawsze na "nie"? Rzecznik rządu odpowiada
19
24.11.2020 12:20

PANDEMIA
 / 
Gowin zawsze na "nie"? Rzecznik rządu odpowiada

Wicepremier Jarosław Gowin w opozycji do rządu PiS przy wprowadzaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? - To zarzut o tyle nietrafny, że inaczej to w ogóle nie należałoby rozmawiać. Po sobotniej konferencji prasowej przekazaliśmy komunikat, że oto są projekty rozporządzeń i zachęcamy do zgłaszania uwag w ramach konsultacji społecznych. Były wyznaczone też daty - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu. - Konsultacje polegają na tym, że pojawiają się uwagi, a rząd może modyfikować decyzje, właśnie w ramach tych konsultacji. Więc to czynienie zarzutów z prowadzenia konsultacji społecznych. Oczywiście, zmiany czasami mogą budzić wątpliwości pewnych osób, bo coś usłyszały na konferencji, a później zmieniła się decyzja. Jednak właśnie po to są konsultacje, by - w ramach dialogu z poszczególnymi branżami - zmieniać decyzje, bo rząd nie jest nieomylny. Po to słuchamy branż, by zmieniać decyzje, jeśli jest to uzasadnione - podkreślił Müller w rozmowie z money.pl.

Ferie 2021. Dwugłos w rządzie? Müller rozwiewa wątpliwości
1
24.11.2020 11:50

ZIMA
 / 
Ferie 2021. Dwugłos w rządzie? Müller rozwiewa wątpliwości

Dwugłos w rządzie przy wprowadzaniu obostrzeń i rozporządzeń? - Wszystkie przepisy są głosowane przez wszystkich członków Rady Ministrów. Każdy minister może zgłosić zastrzeżenie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu. Dopytywany o rozdźwięk dotyczący obostrzeń związanych z zimowymi feriami, odparł, że ferie odbędą się w jednym terminie, baza noclegowa i gastronomia pozostanie zamknięta, a kwestią dyskusyjną była jedynie kwestia wyciągów i stoków narciarskich. - W projekcie rozporządzenia nie były one zamknięte. Później rozpoczęła się dyskusja, ale projekt rozporządzenia się nie zmienił. Czyli stoki i wyciągi nie będą zamknięte, ale baza noclegowa i restauracje tak, więc siłą rzeczy ze stoków korzystać będą osoby, które mieszkają w pobliżu. Zawsze to jest kwestia balansu, co pozostaje otwarte, a co zamknięte - wyjaśnił rzecznik rządu w rozmowie z money.pl. - Premier Morawiecki nie mówił nic o zamknięciu stoków narciarskich. Wicepremier Gowin, dopytywany o tę kwestię, faktycznie wyciągnął przesłankę, że warto byłoby zamknąć stoki i wyciągi, bo był przekonany, że przy zamkniętych hotelach również wyciągi nie mają racji bytu, bo nie będzie chętnych. Jednak branża wyciągów narciarskich wskazała, że jest to dla nich istotna kwestia, mimo zamknięcia hoteli, bo osoby mieszkające blisko będą mogły korzystać. Natomiast główny inspektor sanitarny potwierdził, że z racji na specyfikę tych wyciągów, czyli kaski, dystans oraz zamkniętą bazę hotelową i restaurację, jest to bezpieczne - dodał Müller.

KO zawiadamia prokuraturę ws. Kaczyńskiego. Müller: to absurdalne
215
24.11.2020 11:20

PRZESTĘPSTWO
 / 
KO zawiadamia prokuraturę ws. Kaczyńskiego. Müller: to absurdalne

Cezary Tomczyk w WP zapowiedział, że Koalicja Obywatelska składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Miało ono polegać na podżeganiu do przemocy. - Nie znam przedmiotu zawiadomienia, ale to absurdalne. Trudno to komentować. Wolałbym, żeby opozycja konstruktywnie wytykała nam błędy, zamiast bawić się w takie działania - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu. Pytany, czy policja popełniła błędy podczas strajku kobiet w Warszawie, odparł, że jest to niewykluczone. - Za każdym razem, gdy pojawiają się wątpliwości co do działań policji, są wszczynane postępowania wyjaśniające. Błędy mogą się zdarzać, trzeba je wyjaśnić - podkreślił rzecznik rządu w rozmowie z money.pl.

Wigilia 2020. Ile osób przy stole? Rzecznik rządu wyjaśnia
90
24.11.2020 11:00

WIGILIA
 / 
Wigilia 2020. Ile osób przy stole? Rzecznik rządu wyjaśnia

Ile osób będzie mogło usiąść do wigilijnego stołu? - Zacznijmy od tego, że najlepiej, by na Wigilii było jak najmniej osób, które nie mieszkają ze sobą. To jest najbezpieczniejsze dla zdrowia. Samo rozporządzenie reguluje to w ten sposób, że rodzina, która mieszka ze sobą, może być bez żadnego limitu, a dodatkowo może być jeszcze 5 osób - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu. - Ten przepis, po to, by nie budził wątpliwości interpretacyjnych, zostanie poprawiony, doprecyzowany. Sens przepisu będzie analogiczny do tego, co przed chwilą powiedziałem, ale by nie budził wątpliwości przy liczeniu, to zostanie inaczej napisany - dodał. Rzecznik rządu pytany o egzekwowanie tych przepisów, odpowiedział, że może zająć się tym inspekcja sanitarna, w przypadku, gdy zgromadzi się kilkadziesiąt osób. - To jak z przejeżdżaniem na czerwonym świetle. To, że jest zakaz, nie oznacza, że na każdym skrzyżowaniu stoi policjant i to kontroluje. Wiemy, że na czerwonym świetle nie warto przejeżdżać. Tak samo tutaj, jeśli spotykają się ludzie, w szczególności z różnych miast, to ryzyko rośnie. Dlatego należy się do tego stosować. Tym bardziej, że jest to przepis prawa, który może być sankcjonowany karą finansową - podkreślił Piotr Müller w rozmowie z money.pl.

Obowiązkowa kwarantanna wróci? Rzecznik rządu: jest taka możliwość
671
24.11.2020 10:00

RZĄD
 / 
Obowiązkowa kwarantanna wróci? Rzecznik rządu: jest taka możliwość

Premier Morawiecki zapowiada ograniczenia w przemieszczaniu się, rzecznik rządu wyjaśnia. - Jest projekt narodowej kwarantanny, który zakłada, że w przypadku przekroczenia 27-29 tys. zakażeń dziennie przez siedem dni istnieje możliwość ograniczenia poruszania się do czynności niezbędnych - zawodowych, bytowych czy wyjścia do lekarza - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu. - Jest też mowa o innych przepisach, które obowiązywałyby przed narodową kwarantanną. Warto podkreślić i uczciwie uprzedzić, że istnieje możliwość wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny dla osób, które przyjeżdżają z zagranicy. Obawiamy się, że wzmożony ruch pomiędzy państwami, szczególnie po świętach, może spowodować wzrost zachorowań. Dlatego w tym okresie odradzamy zagraniczne wyjazdy, bo po powrocie może się to wiązać z obowiązkową kwarantanną - podkreślił rzecznik rządu w rozmowie z money.pl.

Rekord zakażeń koronawirusem. Rząd nie wyklucza przywrócenia kwarantanny dla powracających z zagranicy
25
30.07.2020 11:07

COVID-19
 / 
Rekord zakażeń koronawirusem. Rząd nie wyklucza przywrócenia kwarantanny dla powracających z zagranicy

Zaraza nie odpuszcza. Tak złego wyniku jeszcze nie było: mamy ponad 600 nowych zakażeń. Rzecznik resortu zdrowia przyznaje, że niewykluczone jest ponowne wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju. W tym samym tonie wypowiada się rzecznik rządu.

Odmrażanie gospodarki. W następnym etapie wrócą salony fryzjerskie
277
29.04.2020 21:26

LUZOWANIE OBOSTRZEŃ
 / 
Odmrażanie gospodarki. W następnym etapie wrócą salony fryzjerskie

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiada, że prawdopodobnie kolejny krok w kierunku odmrożenia gospodarki rząd zatwierdzi w połowie maja. Trzeci etap zakłada, że do pracy powrócą salony fryzjerskie.

Odmrażanie gospodarki. Szczegóły drugiego etapu w środę
32
28.04.2020 12:54

GOSPODARKA
 / 
Odmrażanie gospodarki. Szczegóły drugiego etapu w środę

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki przedstawi szczegóły drugiego etapu odmrażania gospodarki w środę. Łukasz Szumowski w programie specjalnym WP i money.pl wskazywał, że zmiany mogą dotyczyć m.in. handlu.

Odmrażanie gospodarki. Kiedy drugi etap? Rzecznik rządu zdradza termin
12
22.04.2020 10:01

KORONAWIRUS
 / 
Odmrażanie gospodarki. Kiedy drugi etap? Rzecznik rządu zdradza termin

Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził prawdopodobny termin wprowadzenia drugiego etapu odmrażania gospodarki. To pierwsza połowa maja, ale wszystko zależy od danych, które wciąż spływają do przedstawicieli rządu. Co z majówką i hotelami?

Zakaz handlu a stacje paliw. Rzecznik rządu: "nie planujemy tego"
287
11.01.2020 13:47

RZĄD
 / 
Zakaz handlu a stacje paliw. Rzecznik rządu: "nie planujemy tego"

Rząd nie planuje rozszerzenia zakazu handlu o niedzielny zakaz sprzedaży na stacjach paliw. Rzecznik rządu dementuje informację, która rozgrzała opinię publiczną. A stało się to ze względu na zdanie, które znalazło się w raporcie Państwowej Inspekcji Pracy. Padła sugestia, że na stacjach zakupów w niedziele już nie zrobimy.

Ceny prądu pójdą w górę. "Nie ma planów ustawowego mrożenia cen"
58
21.11.2019 11:41

RZĄD
 / 
Ceny prądu pójdą w górę. "Nie ma planów ustawowego mrożenia cen"

Rzecznik rządu informuje, że PiS nie ma na razie planów ustawowego zamrożenia cen prądu. Spółki prądowe złożyły do URE wnioski o podniesienie cen od nowego roku.

Murawa na Stadionie Narodowym. Rzecznik rządu komentuje
52
20.11.2019 11:00

MURAWA
 / 
Murawa na Stadionie Narodowym. Rzecznik rządu komentuje

- Myślę, że piłkarze poskarżyli się do premiera jako ministra sportu - żartuje w programie "Money. To Się Liczy" rzecznik rządu Piotr Muller. Komentował w ten sposób doniesienia medialne, jakoby piłkarze po meczu Polski ze Słowenią poskarżyli się premierowi na stan murawy. - To jest duży obiekt o charakterze ogólnopaństwowym i jeśli są jakieś sygnały, to premier reaguje - mówi rzecznik Mateusza Morawieckiego.

Zniesienie limitu 30-krotności. Rzecznik rządu tłumaczy wycofanie projektu
10
20.11.2019 10:59

BUDŻET
 / 
Zniesienie limitu 30-krotności. Rzecznik rządu tłumaczy wycofanie projektu

- Pojawiło się krytyczne zdanie ze strony partnerów społecznych, dlatego zdecydowaliśmy się na wycofanie tego projektu - tak zamieszanie ze zniesieniem limitu 30-krotności komentuje w programie "Money. To Się Liczy" rzecznik rządu Piotr Muller. Nie przeszkadza mu, że projekt przecież formalnie był autorstwa grupy posłów, a nie któregoś z ministerstw. Piotr Muller mówił jednocześnie, że nie wyklucza, że limit 30-krotności wróci w przyszłości w innej formie reformy emerytalnej. Jak dodał, to może utrudnić zbilansowanie budżetu. - Trzeba będzie poszukać zmniejszenia niektórych wydatków, ewentualnie zdecydować się na niewielki deficyt - mówi.

Budżet na 2020 rok. "Trzeba szukać cięcia wydatków"
804
20.11.2019 10:23

BUDŻET
 / 
Budżet na 2020 rok. "Trzeba szukać cięcia wydatków"

- To nie jest tak, że budżet można bilansować tylko od strony przychodowej. Premier w expose mówił o szukaniu oszczędności po stronie wydatkowej - mówił w programie "Money. To Się Liczy" rzecznik rządu Piotr Muller. Pytany o ewentualne podwyżki podatków odpowiedział jedynie, że "w tym roku nie będzie żadnych". Zapewnił również, że mówić o likwidacji biurokracji i optymalizacji kosztów administracji publicznej, premier nie miał na myśli zwolnień w budżetówce. - Nie ma co budować paniki - powiedział Muller. - Można na przykład nie zatrudniać osób przechodzących na emeryturę. To jest plan długofalowy - stwierdził rzecznik rządu.

"Money. To się liczy". Nowy plan Morawieckiego na Polskę. Gościem rzecznik rządu
2
20.11.2019 8:53

PIOTR MULLER
 / 
"Money. To się liczy". Nowy plan Morawieckiego na Polskę. Gościem rzecznik rządu

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o najważniejsze plany rządu w nowej kadencji. Gościem będzie rzecznik rządu Piotr Müller. W drugiej części o propozycjach Mateusza Morawieckiego dla przedsiębiorców mówi Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan. Zapraszamy od 9.15.

Limit 30-krotności. Politycy PiS: niesprawiedliwa ulga, liczymy na głosy opozycji
14
15.11.2019 9:27

ZUS
 / 
Limit 30-krotności. Politycy PiS: niesprawiedliwa ulga, liczymy na głosy opozycji

Batalia o zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. PiS nie odpuszcza, mimo ostrego sprzeciwu koalicjantów z Porozumienia Gowina. "Nie będziemy umierać za zniesienie limitu, za nic nie będziemy umierać. Jednak nie rezygnujemy z procedowania, to niesprawiedliwa ulga dla najbogatszych".