Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rekord zakażeń koronawirusem. Rząd nie wyklucza przywrócenia kwarantanny dla powracających z zagranicy

19
Podziel się:

Zaraza nie odpuszcza. Tak złego wyniku jeszcze nie było: mamy ponad 600 nowych zakażeń. Rzecznik resortu zdrowia przyznaje, że niewykluczone jest ponowne wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju. W tym samym tonie wypowiada się rzecznik rządu.

Powrót obostrzeń jest możliwy. Wśród nich - kwarantanny dla przyjeżdżających z zagranicy
Powrót obostrzeń jest możliwy. Wśród nich - kwarantanny dla przyjeżdżających z zagranicy (FORUM)
bFeSXZPF

Według najnowszych czwartkowych danych Ministerstwa Zdrowia sprzed godziny 11, mamy 615 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10). Zmarło natomiast 15 osób.

- Niech ten wynik będzie dla nas sygnałem, co może się stać, jeśli nadal nie będziemy nosić maseczek - mówił dziennikarzom po informacji o rekordzie zakażeń rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

bFeSXZPH

- Zapewne będzie możliwe cofnięcie się o krok, jeśli chodzi o ograniczenia. Być może zostaną, podobnie jak w innych państwach, podniesione mandaty za brak maseczek. Będziemy zastanawiać się, czy nie wprowadzić bardziej ścisłej kontroli, czy osoba pytana przez policję nie będzie musiała mieć potwierdzenia, że nie musi nosić maseczki - dodał.

Zobacz także: Obejrzyj: Grzywna do 15 tys euro za łamanie zakazu. Nowe obostrzenia w Katalonii

Rzecznik resortu zdrowia radził też zachowywać dystans i unikać podróży, jeśli nie są one konieczne. Zaapelował też o powstrzymywanie się od wyjazdów do kurortów, gdzie jest bardzo dużo ludzi.

bFeSXZPN

Na pytanie, czy wprowadzimy kwarantannę dla wracających z zagranicy, Andrusiewicz odpowiedział: "Niczego nie możemy wykluczyć".

Wcześniej w czwartek głos zabrał także rzecznik rządu Piotr Müller. - Sytuacja może być taka, że w jakimś kraju lub ośrodku turystycznym, gdzie przebywa grupa Polaków, jest wielka liczba zakażeń i wtedy, w trosce o to żeby w Polsce liczba tych zakażeń się nie zwiększyła, kwarantanna może być wprowadzona - wyjaśniał rzecznik rządu w Polsat News.

Dodał, że taka decyzja może zostać podjęta za dwa-trzy tygodnie, ale równie dobrze – w ciągu dosłownie kilku dni, jeśli będą tego wymagały okoliczności. Tak właśnie zareagowała Wielka Brytania, która z dnia na dzień przywróciła obowiązkową kwarantannę dla powracających z Hiszpanii.

bFeSXZPO

Müller zapewnił, że instytucje państwowe przygotowują się do potencjalnego powrotu epidemii "w większej skali". Dodał, że w związku z tym możliwe jest wznowienie niektórych obostrzeń. Rząd ma nadzieję, że nie będą one tak poważne jak w marcu i kwietniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeSXZQi
KOMENTARZE
(19)
mmm
rok temu
Może niech kwarantannę przejdą ci co znad morza naszego lub gór wracają, bo tam to dopieto tłumy bez maseczek.
Lidka
rok temu
To niech mi rząd da pieniędze na życie bo mój mąż pracuje za granicą
Yrzask
rok temu
Zamknąć hotele ale w Polsce.Nad morzem i w górach zaraza szaleje.
bFeSXZQj
Rafał
rok temu
Jakże niewiele wystarczy, żeby zlikwidować dowolne prawa obywatelskie i zmienić świat w jeden wielki dom wariatów bez twarzy. Oglądanie telewizji jest gorszym złem niż wszystkie sekty świata i dopalacze razem wzięte. Wyrzućcie z domów te sączące propagandową fikcję, elektroniczne pudła i zacznijcie żyć prawdziwym życiem.
Iwa
rok temu
W pociągach ściska się 8 osób w przedziale. Komunikat podaje że 100% może być zajętych. Czyli full. Wiele osób nie ma maseczek. Nikt Ich nie sprawdza. Za to podaje się że obsługa pociągu jest testowana.