Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zakaz handlu a stacje paliw. Rzecznik rządu: "nie planujemy tego"

218
Podziel się

Rząd nie planuje rozszerzenia zakazu handlu o niedzielny zakaz sprzedaży na stacjach paliw. Rzecznik rządu dementuje informację, która rozgrzała opinię publiczną. A stało się to ze względu na zdanie, które znalazło się w raporcie Państwowej Inspekcji Pracy. Padła sugestia, że na stacjach zakupów w niedziele już nie zrobimy.

Zakaz niedzielnego handlu na stacjach? Rzecznik rządu dementuje
Zakaz niedzielnego handlu na stacjach? Rzecznik rządu dementuje (East News)
bDSfqQqd

"Kolejny absurd PiS - rząd chce żeby stacje benzynowe były w niedziele zamknięte. Wy też tego chcecie?" - zapytał na Twitterze ekonomista i poseł Dariusz Rosati.

Odpowiedział mu rzecznik rządu Piotr Müller: "rząd nie przyjął takich rozwiązań i nie ma takich planów. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd". Tym zdementował medialne doniesienia, że zakaz handlu może zostać zaostrzony, przez co nie zrobilibyśmy już zakupów na stacjach paliw.

bDSfqQqf

Przypomnijmy, Państwowa Inspekcja Pracy umieściła w swoim raporcie wariant zaostrzenia przepisów o zakazie handlu. Realizacja pomysłu mogłaby oznaczać, że w niedziele nie zrobilibyśmy już zakupów na stacjach paliw.

"Należałoby rozważyć wprowadzenie stosownych zmian w ustawie, tak aby typowe placówki handlowe, które korzystają z wyłączenia spod zakazu handlu z uwagi na posiadany status placówki pocztowej, czy sklepy sprzedające głównie alkohol i artykuły spożywcze, ale posiadające w swoim asortymencie także wyroby tytoniowe, nie mogły prowadzić handlu w dni objęte zakazem handlu" - zaznaczyła PIP w raporcie ze swojej działalności.

bDSfqQql
Zobacz także: Obejrzyj: "Ostrzegaliśmy, to nieuczciwa konkurencja"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSfqQqG
KOMENTARZE
(218)
Polak33
rok temu
Czyli wódka i papierosy to towary pierwszej potrzeby wg pis? Łatwiej to kupić niż świeży chleb. Skoro można zrobić zakupy w sobotę to zatankować też można dzień wcześniej. Wiadomo biedny orlen musi zarobić. Ale przecież pis wspiera małych sklepikarzy.
rycho
rok temu
Czy handel prezerwatywami takze bedzie zakazany. No co? o srodowisko mi chodzi.
Policja
rok temu
Niebawem PiS wprowadzi "ZAKAZ MYŚLENIA " zaznaczam , że wyborcy PiS już realizują to .
bDSfqQqH
OBI
rok temu
POPIERAM ZAMKNĄ KOŚCIOŁY BO KSIĄDZ TEŻ CZŁOWIEK I NALEŻY MU SIĘ WOLNA NIEDZIEA
Marek
rok temu
A kiedy będzie niedzielny zakaz zbierania składek w kościele?
...
Następna strona