Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zakaz handlu a stacje paliw. Rzecznik rządu: "nie planujemy tego"

218
Podziel się:

Rząd nie planuje rozszerzenia zakazu handlu o niedzielny zakaz sprzedaży na stacjach paliw. Rzecznik rządu dementuje informację, która rozgrzała opinię publiczną. A stało się to ze względu na zdanie, które znalazło się w raporcie Państwowej Inspekcji Pracy. Padła sugestia, że na stacjach zakupów w niedziele już nie zrobimy.

Zakaz niedzielnego handlu na stacjach? Rzecznik rządu dementuje
Zakaz niedzielnego handlu na stacjach? Rzecznik rządu dementuje (East News)

"Kolejny absurd PiS - rząd chce żeby stacje benzynowe były w niedziele zamknięte. Wy też tego chcecie?" - zapytał na Twitterze ekonomista i poseł Dariusz Rosati.

Odpowiedział mu rzecznik rządu Piotr Müller: "rząd nie przyjął takich rozwiązań i nie ma takich planów. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd". Tym zdementował medialne doniesienia, że zakaz handlu może zostać zaostrzony, przez co nie zrobilibyśmy już zakupów na stacjach paliw.

Przypomnijmy, Państwowa Inspekcja Pracy umieściła w swoim raporcie wariant zaostrzenia przepisów o zakazie handlu. Realizacja pomysłu mogłaby oznaczać, że w niedziele nie zrobilibyśmy już zakupów na stacjach paliw.

"Należałoby rozważyć wprowadzenie stosownych zmian w ustawie, tak aby typowe placówki handlowe, które korzystają z wyłączenia spod zakazu handlu z uwagi na posiadany status placówki pocztowej, czy sklepy sprzedające głównie alkohol i artykuły spożywcze, ale posiadające w swoim asortymencie także wyroby tytoniowe, nie mogły prowadzić handlu w dni objęte zakazem handlu" - zaznaczyła PIP w raporcie ze swojej działalności.

Zobacz także: Obejrzyj: "Ostrzegaliśmy, to nieuczciwa konkurencja"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(218)
Weryfikacja
2 lata temu
A KIEDY ZAKAZ PRACY W NIEDZIELĘ ?????
Max
2 lata temu
Na stacjach powinno kupować się tylko paliwo a nie wódkę czy piwo. Często widzę jak młodzi kupują piwo na stacji i piją wszyscy razem z kierowcą. A po drugie to stacje srovily się supermarketami. Mozna kupić chleb, kiełbasę, masło. Trochę to chore. Innym zakazuje ie a inni handluja. Albo zakaz sprzedaży artykułów spożywczych albo niech wszyscy równo handluja
Podróżujący
2 lata temu
Jadąc do Holandii 2x muszę zatankować + za granicą.Jadac tyle km dobrze też coś przegryzc,napić się kawy przy okazji.Cpn to inna brozka nie ma co porównywać do sklepów.
Ja gorszy sor...
2 lata temu
Jak już jest o tym mowa to może tak być że po cichu wprowadza zakaz. Rydzykowi z żabka będzie łatwiej handlować. Hipokryzja
Kasia
2 lata temu
A czym się różnią pracownicy marketów od pracowników stacji benzynowych???
...
Następna strona