Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd zapowiada wprowadzenie tarczy antyinflacyjnej, która ma wspomóc grupy najbardziej odczuwające rosnącą inflację. - Nie jestem wprowadzony w szczegóły. Na pewno byłaby to bardzo dobra inicjatywa - powiedział w "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki. Został też zapytany o wpływ inflacji na turystykę. - Na pewno jest to duże zmartwienie. Głównym czynnikiem jest koszt energii - 23-25 procent tej inflacji jest spowodowana wzrostem cen energii. Dlatego ta inflacja jest szkodliwym elementem, ale niezależnym od nas. Cóż, mamy nadzieję, że wiosna przyniesie lepsze informacje w tym zakresie. Z dawnych lat pamiętam, że większość hoteli i restauracji dostosowują swoje ceny do tego, co dzieje się w innych firmach w danej miejscowości. Ceny w turystyce już istotnie się podniosły, a na pewno jeszcze się podniosą. Wyjazdy turystyczne będą droższe, ale nie tylko przez inflację, ale i dużo wyższe koszty pracy. W turystyce głównym...

rozwiń
turystyka
gospodarka
13
Podziel się:
KOMENTARZE
(13)
Veritas
2 lata temu
Tarcza antyinflacyjna tylk napędzi inflację
Veritas
2 lata temu
To mi przypomina reglamentację i rekompensatę za PRL. Rekompensaty to tylko oliwa do ognia spirali cenowo-płacowej. Już to przerabialiśmy z fatalnym skutkiem jaką była hiperinflacja. Tak krótką pamięć mają rządzący? A może to partykularne, celowe działanie dla lepszych słupków w sondażach? Lepiej zbijajcie inflację obniżając VAT i akcyzę. Pamiętajcie rządzący - inflacja zmiotła już niejeden rząd na świecie. Tu. nie pomoże zaklinanie rzeczywistości. Prawa ekonomiczne działają niezależnie kto jest przy władzy i w co wierzy.
zzzz
2 lata temu
"Nie jestem wprowadzony w szczegóły. Na pewno byłaby to bardzo dobra inicjatywa". Cóż dodać... Od wiceministra wymagałbym jednak jakiegokolwiek rozsądku/inteligencji. Wazelinę na jaki adres wysłać ?
Teraz
2 lata temu
czekam na tarczę na wódkę.Spity jestem bardziej podatny na propagandę płynącą z TVP .
Takie tam
2 lata temu
Tarcze , plusy , bonusy , możecie to komuniści pisowscy ujednolicić , wprowadzając takie kartki jak za czasów waszych ojców i dziadów były w obrocie.