Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odmrażanie gospodarki. Szczegóły drugiego etapu w środę

24
Podziel się

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki przedstawi szczegóły drugiego etapu odmrażania gospodarki w środę. Łukasz Szumowski w programie specjalnym WP i money.pl wskazywał, że zmiany mogą dotyczyć m.in. handlu.

Mateusz Morawiecki w środę przedstawi szczegóły drugiego etapu odmrażania gospodarki.
Mateusz Morawiecki w środę przedstawi szczegóły drugiego etapu odmrażania gospodarki. (Getty Images)
bErPWVVN

"Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obecnie ustalane są ostatnie szczegóły dotyczące zasad sanitarnych związanych ze znoszeniem restrykcji w II etapie. Jutro premier Mateusz Morawiecki przedstawi datę oraz zakres kolejnego etapu" - napisał na Twitterze Piotr Müller we wtorek.

Czego mogą się spodziewać przedsiębiorcy? Przede wszystkim zmian w handlu, które zasygnalizował Łukasz Szumowski.

bErPWVVP

- Tak, tematy związane z handlem i szeroko pojętą gospodarką na pewno się pojawią. Dane spływają, będziemy wiedzieli, że poprzednie rozwiązania nie wpłynęły na wzrost zachorowań i możemy wprowadzać kolejne - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zobacz także: Zobacz też: Odmrażanie gospodarki. Szumowski: kolejny etap obejmie handel

- Należy pamiętać, że sklepy detaliczne i galerie mają różne funkcje, szczególnie największe formaty handlowe. Chcemy, aby luzowanie odbywało się w sposób ostrożny i pod kontrolą. Szczegóły jutro - zapowiedział Szumowski. Teraz już wiadomo, że "jutro" zamieni się w pojutrze, ponieważ rząd szczegóły przekaże w środę, a nie we wtorek.

bErPWVVV

Ponadto na drugim etapie odmrożenia gospodarki skorzysta też turystyka. Otworzyć się bowiem będzie mogła część hoteli, pensjonatów i innych miejsc noclegowych. Oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

bErPWVVW

Rządowy projekt etapów przewiduje również, ze Polacy już niedługo odwiedzą część instytucji kultury - bibliotek czy muzeów.

Pierwszy etap odmrożenia gospodarki obowiązuje od 20 kwietnia. W jego ramach rząd zezwolił na przemieszczanie się, umożliwił również wejście do parków i lasów, a także zmienił zasady dotyczące liczby osób w kościołach oraz sklepach spożywczych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErPWVVX

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErPWVWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Elldras
rok temu
Wazne jest brnac do przodu i robic swoje, z ostroznoscia bo jak juz wiemy to powazna sprawa ta pandemia, wrocimy niedlugo do normalnosci, czas najwyzszy.
Dżepetto
rok temu
Krzywomordy miota się i dalej łże...
Ha!
rok temu
Z powodu dłuuugiego nosa może nie zmieścić się na sali konferencyjnej. Ponokio do kwadratu.
bErPWVWr
Rząd
rok temu
Dzielnie walczy z problemem który sam stworzył
Obiektywny
rok temu
Ludzie popatrzcie ile pozytywnych komentarzy! Wszystkie ten Sam styl. Rząd zamiast nam pomagać finansuje trolli którzy piszą przychylne im komentarze. Ciekawy jestem czy dostają jakaś tabelkę z gotowizną i tylko wklejają czy jak to działa. Rząd nie robi, te tarcze to śmiech na sali
...
Następna strona