Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ceny prądu pójdą w górę. "Nie ma planów ustawowego mrożenia cen"

46
Podziel się:

Rzecznik rządu informuje, że PiS nie ma na razie planów ustawowego zamrożenia cen prądu. Spółki prądowe złożyły do URE wnioski o podniesienie cen od nowego roku.

Rzecznik rządu Piotr Muller zapewnia, że nie ma ustawowych planów zamrożenia cen prądu
Rzecznik rządu Piotr Muller zapewnia, że nie ma ustawowych planów zamrożenia cen prądu (East News)
bEEBeFvp

Będzie drożej, ceny prądu nie będą sztucznie trzymane w ryzach. "Rząd nie ma gotowego projektu ustawy zamrażającej w przyszłym roku cen prądu" - przyznał dziennikarzom RMF FM rzecznik rządu PiS Piotr Müller.

Państwowe spółki prądowe złożyły już do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o podniesienie od nowego roku cen prądu do naszych domów, nawet o 40 proc. Mimo to rząd nadal obiecuje, że podwyżek nie będzie. W jaki sposób? Rząd chce "skupić się na przekonywaniu" prezesów PGE, Energi, Enei i Taurona do tego, by zrezygnowali z podwyżek.

bEEBeFvr

- Podejmujemy działania o charakterze zarządczym, aby takie wzrosty cen nie nastąpiły - mówi RMF FM rzecznik rządu. Na pytanie, czy jest jakiś projekt ustawy, odpowiada: W tej chwili żadnych planów legislacyjnych nie ma, ale nie wykluczam, że jakieś rozwiązania mogą się pojawić. Natomiast teraz, faktycznie, żadnego projektu jeszcze nie ma.

Strategia rządu ma krótkie nogi. W Senacie już się nie da nocą, w ekspresowym tempie przepchnąć kolejnych ustaw, a prezesi spółek energetycznych - choć podlegli rządowi - podlegają też prawu. A za sprzeczne z rachunkiem ekonomicznym działanie grozi prokurator i zarzuty działania na szkodę spółki. Prezesi tego obawiają się najbardziej i dlatego złożyli do URE wnioski o podwyżki cen prądu.

Narodowy Bank Polski szacuje, że w przyszłym roku prąd realnie podrożeje o 8 procent.

bEEBeFvx
Zobacz także: Obejrzyj: Ceny piwa w górę. "Koszty poszły mocno w górę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEBeFvS
KOMENTARZE
(46)
biały miś
2 lata temu
Rząd wbrew obietnicom nie zablokuje podwyżek energii elektrycznej, po co przecież już po wyborach ,teraz można ciąć równo bo od maja trzeba będzie coś obiecać a może nawet dać jak będzie z czego by zadbać o reelekcję swojego prezydenta Dudy by nie było jak z senatem ...
Kris
2 lata temu
To w ramach ochrony środowiska i emisji CO2. Rząd zachęca do oszczędności prądu.
boguś
2 lata temu
No i co wy na to ELEKTORACIE PIS-u??????....wychodzą na wierzch kolejne "OBIETNICE PRZEDWYBORCZE"??????.....Będziemy żyć na skraju ubóstwa, a nie w głoszonym DOBROBYCIE!!!!!
bEEBeFvT
degu54
2 lata temu
podwyższa o 8%?, sorry, ale to raczej będzie 18%
rozbuj w biał...
2 lata temu
Zawieźta im czem prendzej zmrażarke, niechaj mrożo ceny prondu !!! Albo niechaj prond wiozo we wiadrach w gury w najwyzsze partie !!!
...
Następna strona