Notowania

Ceny prądu pójdą w górę. "Nie ma planów ustawowego mrożenia cen"

Rzecznik rządu informuje, że PiS nie ma na razie planów ustawowego zamrożenia cen prądu. Spółki prądowe złożyły do URE wnioski o podniesienie cen od nowego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rzecznik rządu Piotr Muller zapewnia, że nie ma ustawowych planów zamrożenia cen prądu

Będzie drożej, ceny prądu nie będą sztucznie trzymane w ryzach. "Rząd nie ma gotowego projektu ustawy zamrażającej w przyszłym roku cen prądu" - przyznał dziennikarzom RMF FM rzecznik rządu PiS Piotr Müller.

Państwowe spółki prądowe złożyły już do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o podniesienie od nowego roku cen prądu do naszych domów, nawet o 40 proc. Mimo to rząd nadal obiecuje, że podwyżek nie będzie. W jaki sposób? Rząd chce "skupić się na przekonywaniu" prezesów PGE, Energi, Enei i Taurona do tego, by zrezygnowali z podwyżek.

- Podejmujemy działania o charakterze zarządczym, aby takie wzrosty cen nie nastąpiły - mówi RMF FM rzecznik rządu. Na pytanie, czy jest jakiś projekt ustawy, odpowiada: W tej chwili żadnych planów legislacyjnych nie ma, ale nie wykluczam, że jakieś rozwiązania mogą się pojawić. Natomiast teraz, faktycznie, żadnego projektu jeszcze nie ma.

Strategia rządu ma krótkie nogi. W Senacie już się nie da nocą, w ekspresowym tempie przepchnąć kolejnych ustaw, a prezesi spółek energetycznych - choć podlegli rządowi - podlegają też prawu. A za sprzeczne z rachunkiem ekonomicznym działanie grozi prokurator i zarzuty działania na szkodę spółki. Prezesi tego obawiają się najbardziej i dlatego złożyli do URE wnioski o podwyżki cen prądu.

Narodowy Bank Polski szacuje, że w przyszłym roku prąd realnie podrożeje o 8 procent.

Obejrzyj: Ceny piwa w górę. "Koszty poszły mocno w górę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2019

KwasChcieliście bandziorow i złodziei to macie.... Utrzymanie tych darmozjadow kosztuje a, za 500 zaplaciliscie trzy razy już.... Brawo wyborcy

21-11-2019

EmerytkaI ciemny Narodzie glosujacy Na pis

21-11-2019

PIS TO syfPisowscy złodzieje

Rozwiń komentarze (46)