Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Rzeszowskie Zakłady Graficzne "truły" pracowników rtęcią? Prokuratura umorzyła śledztwo

5
Podziel się:

Pracownicy Rzeszowskich Zakładów Graficznych pozwali byłego pracodawcę za narażenie na utratę życia lub zdrowia. Prokuratura nie podzieliła opinii biegłych i umorzyła sprawę.

Rzeszowskie Zakłady Graficzne "truły" pracowników rtęcią? Prokuratura umorzyła śledztwo
"Stare" Rzeszowskie Zakłady Graficzne

Byli pracownicy Rzeszowskich Zakładów Graficznych twierdzą, że hale po Polamie w Miłocinie, w których pracowali, były skażone rtęcią, a z powodu braku dobrze funkcjonującej wentylacji oni sami byli narażeni na utratę zdrowia i życia - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zainteresowani zdecydowali się złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Sprawa przepadła jednak z powodu braku dowodów. Przed przeprowadzką zakładów nikt nie sprawdzał, czy budynek spełnia normy sanitarne i czy jest bezpieczny dla pracujących tam osób.

Biegli mieli jednak orzec, że w momencie rozpoczęcia prac drukarni warunki w niej panujące dalece odbiegały od norm bezpieczeństwa. W zakładach brakowało m.in. wentylacji.

Katastrofa klimatyczna. Ziemia dosłownie się topi

Rzeszowskie Zakłady Graficzne zostały przeniesione do Miłocina już w 2002 r. Jak wyjaśnia jeden z byłych pracowników RZG w rozmowie z "GW", sam budynek był mało atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. Wszystko ze względu na skażenie rtęcią. Za zakupem przemawiał natomiast niski czynsz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Heniek
rok temu
Mozna bylo w pomieszczeniu bez kamer ogien podlozyc. Dziala najlepiej. Takie molochy tylko podpalac i isc na piwo jak gdyby nigdy nic. Biegli w polsce ???? Uahaha. Pisowscy biegli nie maja nawet matur
Radek
rok temu
Nowy udziałowiec spółki RZG SA z udziałem S.P chciał się zapewne pozbyć pracowników bo w stary zakład przerobił na galerię Grafika.Wyprowadził ludzi i maszyny z centrum miasta do pobliskiej wsi Miłocin, do hal po zakładach Polam gdzie produkowane były świetlówki.Wokół zakładu Polam w Miłocinie nadal są gdzieś dzikie wysypiska z stłuczką bo utylizacja była chyba za kosztowna.Poseł VI kadencji Stanisław Ożóg złożył interpelację nr 3046 w sprawie sytuacji po byłych zakładach Lamp Wyładowczych Polam.
edek
rok temu
Prokuratorzy którzy zamiatali sprawy ,,pod dywan,, awansowali wyżej a ci co chcieli dochodzić sprawiedliwości społecznej byli przenoszeni do innych prokuratur.Podobno miła być dobra zmiana ale dla swoich znajomych.
Ela
rok temu
W tych halach produkcyjnych w Miłocinie po byłym zakładach pracowali przez lata nie tylko w oparach rtęci ale też w oparach klejów toksycznych stosowanych w poligrafii.Bo szkoda było na zamontowanie wentylacji.Ludzie ludziom zgotowali te los.
RR158
rok temu
Czy można pozwać sąsiada, która używa starego pieca i nie wiem czym w nim pali.