Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Rzeszowskie Zakłady Graficzne "truły" pracowników rtęcią? Prokuratura umorzyła śledztwo

5
Podziel się

Pracownicy Rzeszowskich Zakładów Graficznych pozwali byłego pracodawcę za narażenie na utratę życia lub zdrowia. Prokuratura nie podzieliła opinii biegłych i umorzyła sprawę.

Rzeszowskie Zakłady Graficzne "truły" pracowników rtęcią? Prokuratura umorzyła śledztwo
"Stare" Rzeszowskie Zakłady Graficzne
bDHOhEkB

Byli pracownicy Rzeszowskich Zakładów Graficznych twierdzą, że hale po Polamie w Miłocinie, w których pracowali, były skażone rtęcią, a z powodu braku dobrze funkcjonującej wentylacji oni sami byli narażeni na utratę zdrowia i życia - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zainteresowani zdecydowali się złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Sprawa przepadła jednak z powodu braku dowodów. Przed przeprowadzką zakładów nikt nie sprawdzał, czy budynek spełnia normy sanitarne i czy jest bezpieczny dla pracujących tam osób.

Biegli mieli jednak orzec, że w momencie rozpoczęcia prac drukarni warunki w niej panujące dalece odbiegały od norm bezpieczeństwa. W zakładach brakowało m.in. wentylacji.

bDHOhEkD

Katastrofa klimatyczna. Ziemia dosłownie się topi

Rzeszowskie Zakłady Graficzne zostały przeniesione do Miłocina już w 2002 r. Jak wyjaśnia jeden z byłych pracowników RZG w rozmowie z "GW", sam budynek był mało atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. Wszystko ze względu na skażenie rtęcią. Za zakupem przemawiał natomiast niski czynsz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHOhEle
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Ela
4 tyg. temu
W tych halach produkcyjnych w Miłocinie po byłym zakładach pracowali przez lata nie tylko w oparach rtęci ale też w oparach klejów toksycznych stosowanych w poligrafii.Bo szkoda było na zamontowanie wentylacji.Ludzie ludziom zgotowali te los.
RR158
miesiąc temu
Czy można pozwać sąsiada, która używa starego pieca i nie wiem czym w nim pali.
edek
4 tyg. temu
Prokuratorzy którzy zamiatali sprawy ,,pod dywan,, awansowali wyżej a ci co chcieli dochodzić sprawiedliwości społecznej byli przenoszeni do innych prokuratur.Podobno miła być dobra zmiana ale dla swoich znajomych.
bDHOhElf
Heniek
4 tyg. temu
Mozna bylo w pomieszczeniu bez kamer ogien podlozyc. Dziala najlepiej. Takie molochy tylko podpalac i isc na piwo jak gdyby nigdy nic. Biegli w polsce ???? Uahaha. Pisowscy biegli nie maja nawet matur
Radek
4 tyg. temu
Nowy udziałowiec spółki RZG SA z udziałem S.P chciał się zapewne pozbyć pracowników bo w stary zakład przerobił na galerię Grafika.Wyprowadził ludzi i maszyny z centrum miasta do pobliskiej wsi Miłocin, do hal po zakładach Polam gdzie produkowane były świetlówki.Wokół zakładu Polam w Miłocinie nadal są gdzieś dzikie wysypiska z stłuczką bo utylizacja była chyba za kosztowna.Poseł VI kadencji Stanisław Ożóg złożył interpelację nr 3046 w sprawie sytuacji po byłych zakładach Lamp Wyładowczych Polam.