Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

S11 dłuższa o 12 km. Nad morze dojedziemy szybciej

36
Podziel się:

W czwartek oddano do użytku kierowcom obwodnicę Szczecinka. "Nowa trasa usprawni przejazd na ważnej drodze S11 łączącej Pomorze z Wielkopolską i Śląskiem" - informuje GDDKiA.

Obwodnica ma usprawnić ruch nad morze.
Obwodnica ma usprawnić ruch nad morze. (GDDKiA, GDDKiA)

Nowa trasa na Pomorze budowana była przez dwa lata. Prace ruszyły wiosną 2017 r. Oddana 7 listopada obwodnica Szczecinka wydłuża ekspresową S11 o kolejne 12 km.

Droga omija miasto od wschodu, przebiegając częściowo równolegle do linii kolejowej, między aglomeracją, a jeziorem Wielimie. Prace były trudne. W wielu miejscach wymagane było zastosowanie wzmocnień podłoża, w tym wykonanie specjalnych betonowych pali przemieszczeniowych.

Ostatecznie powstała dwujezdniowa obwodnica o dwóch pasach ruchu w każdą stronę z dwoma węzłami drogowymi oraz dwoma rondami na początku i końcu trasy. Inwestycja wymagała budowy 13 wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt.

W Szczecinku dotychczas często tworzyły się korki, gdyż przez miasto przechodzą dwie drogi krajowe i droga wojewódzka. Utrudnienia były szczególnie odczuwalne w okresie wakacyjnym, gdy ruch na prowadzącej nad morze drodze krajowej nr 11wrasta nawet trzykrotnie.

"Obwodnica zmniejszy te niedogodności, wyprowadzając ruch tranzytowy ze Szczecinka. Węzeł drogowy Szczecinek Wschód zapewni skomunikowanie terenów przemysłowych, przyczyniając się do rozwoju regionu" - wskazuje GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
kos
4 lata temu
zapomnieli dodać ,że wcześniej wybudowane idą do remontu dłużej pojedziemy , więcej zapłacimy. Autostrada w remoncie czy nie cena ta sama
JP2
4 lata temu
TRZEBA być totalnym deklem żeby trwonić kase na przejazdy jak już TO tylko pendoplinem
marian
4 lata temu
najlepsza darmowa nawigacja na telefon Waze cały świat lepsza od janosika
yyy
4 lata temu
Bydgoszcz, 350-tysięczne miasto, a obwodnicy wciąż nie ma. Nie ma też drogi szybkiego ruchu do Torunia... ani innego szybkiego połączenia, np. pociągiem. Że o autostradzie nie wspomnę... Leży pomiędzy Gdańskiem i Wrocławiem i z tymi miastami też nic porządnego. Robią i robią S5...
Memento
4 lata temu
Niema jak po-wiec z zegarkiem na ręku -ten dopiero nabudował za grube miliardy kiła kilometrów dróg....a ilu podwykonawców wykończył przy tym...
...
Następna strona