Notowania

S11 dłuższa o 12 km. Nad morze dojedziemy szybciej

W czwartek oddano do użytku kierowcom obwodnicę Szczecinka. "Nowa trasa usprawni przejazd na ważnej drodze S11 łączącej Pomorze z Wielkopolską i Śląskiem" - informuje GDDKiA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Obwodnica ma usprawnić ruch nad morze. (Fot: GDDKiA)

Nowa trasa na Pomorze budowana była przez dwa lata. Prace ruszyły wiosną 2017 r. Oddana 7 listopada obwodnica Szczecinka wydłuża ekspresową S11 o kolejne 12 km.

Droga omija miasto od wschodu, przebiegając częściowo równolegle do linii kolejowej, między aglomeracją, a jeziorem Wielimie. Prace były trudne. W wielu miejscach wymagane było zastosowanie wzmocnień podłoża, w tym wykonanie specjalnych betonowych pali przemieszczeniowych.

Ostatecznie powstała dwujezdniowa obwodnica o dwóch pasach ruchu w każdą stronę z dwoma węzłami drogowymi oraz dwoma rondami na początku i końcu trasy. Inwestycja wymagała budowy 13 wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

W Szczecinku dotychczas często tworzyły się korki, gdyż przez miasto przechodzą dwie drogi krajowe i droga wojewódzka. Utrudnienia były szczególnie odczuwalne w okresie wakacyjnym, gdy ruch na prowadzącej nad morze drodze krajowej nr 11wrasta nawet trzykrotnie.

"Obwodnica zmniejszy te niedogodności, wyprowadzając ruch tranzytowy ze Szczecinka. Węzeł drogowy Szczecinek Wschód zapewni skomunikowanie terenów przemysłowych, przyczyniając się do rozwoju regionu" - wskazuje GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2019

Tragedia na drogach !Plan na 2019 400km zbudowane 200 to dzieło nieudacznika Adamczyka z Pis, a 100 000 mieszkań ?

08-11-2019

loloAle po co tam jechać? mam spod domu 880 km do Chorwacji , po 10h bez napinki jestem na miejscu, pogoda pewniak , ceny przystępne, jedzenie w knajpach … Czytaj całość

08-11-2019

qaqaGdzie jest s11 ze śląska na Poznań która miała być w 2012 roku, a póżniej w 2019!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (36)