Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

S17 dłuższa o 13 km. Kolejne dwa odcinki będą przejezdne już niebawem

44
Podziel się:

Fragment S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód już przejezdny. Nowy odcinek pozwoli zaoszczędzić czas – zapowiada GDDKiA.

Nowy odcinek drogi ekspresowej płynnie połączy się z już funkcjonującą trasą od strony węzła Kurów Zachód.
Nowy odcinek drogi ekspresowej płynnie połączy się z już funkcjonującą trasą od strony węzła Kurów Zachód. (GDDKiA, GDDKiA)
bEJOFdNh

To pierwszy w tym roku etap usprawnienia połączenia Lublina z Warszawą. Dotychczas droga ekspresowa kończyła się na węźle Kurów Zachód – podkreśla GDDKiA.

Nowym 13-kilomentrowym fragmentem chwali się rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś. Na Twitterze zamieścił wpis: "Piękna nowa droga S17. Już dzisiaj skorzystają z niej kierowcy".

bEJOFdNj

Wykonawca inwestycji, firma Mota-Engil Central Europe, prócz drogi zbudował także 21 obiektów inżynierskich, w tym dwa mosty i dwa wiadukty w ciągu drogi ekspresowej, trzy wiadukty nad nią i trzy górne przejścia dla dużych zwierząt.
"Nowy odcinek drogi ekspresowej, który pokonamy autem osobowym w ok. 7 minut, płynnie połączy się z już funkcjonującą trasą od strony węzła Kurów Zachód" – informuje GDDKiA i zapowiada, że już wkrótce uruchomi kolejne odcinki S17.

Zobacz: Pociągi na Pol'And'Rock jednak dojadą. Premier ingeruje
"Nowy odcinek pozwoli zaoszczędzić czas i zapomnieć o rondzie w Żyrzynie, na którym w godzinach szczytów komunikacyjnych tworzyły się korki. Już niedługo nastąpi oddanie kolejnych dwóch odcinków od Garwolina do granicy województw z fragmentem kolejnego do węzła Ryki Północ (ok. 30 km). Natomiast pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki i wtedy od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask dystans ok. 140 km pokonają samochodem osobowym w ok. 70 minut" – czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJOFdNK
KOMENTARZE
(44)
Mik
2 lata temu
Wszystko jest w porządku. Ta droga po prawej stronie to droga lokalna, drugi pas trasy s17 jest po właściwej, lewej stronie.
lol
2 lata temu
Rzecznik chwali się angielską droga czyli zmiana kierunków ruchu w Polsce co ten pis wyprawia
kaziuk
2 lata temu
Jeśli ktoś na zdjęciu nowej drogi widzi ruch lewostronny to mu współczuję. . . - tego się raczej nie leczy.
bEJOFdNL
KAMIL 0-12345...
2 lata temu
W POLSCE TYLKO AUTOSTRADA PLATNA NIE WIEM DLA KOGO???!!!!
Kth3
2 lata temu
Nich się pochwali ekspresówką S 3 koło Polkowic.Pusto i cicho,objazdów cd.A miało być otwarcie 1,5 roku temu!!!
...
Następna strona