Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samorządy pod presją rządu. Pomogą z węglem? "Jak zabraknie cukru, też będziemy sprzedawać?"

- Nie wiem, czy rząd, angażując samorządy w dystrybucję węgla, chce zrzucić na nie odpowiedzialność, ale jasne jest, że nie radzi sobie z tym kryzysem. To było widać już od pierwszych tygodni po wybuchu wojny w Ukrainie - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania w programie "Newsroom" WP. – Problem jest w tym, że rządzący są oderwani od rzeczywistości. Nie wiedzą, ja wygląda palenie węglem, ile tego węgla potrzeba, by ogrzać 100-metrowy dom, jakie są rodzaje węgla. Stąd te decyzje. Jak zabraknie w Polsce cukru, to rząd też będzie kazał samorządom go sprzedawać? Każdy powinien robić to, co potrafi. Mamy podmioty, które sprzedają materiały budowlane i mają sprzęt, który teraz mógłby się przydać. Nie rozumiem awersji rządzących do przedsiębiorców, bo oni są tu kluczowi. Gdyby premier w marcu powiedział, że rząd nie poradzi sobie z problemem bez pomocy samorządów, moglibyśmy się do dystrybucji przygotować: kupić odpowiednie wagi, zaangażować firmy. Sytuacja w...
rozwiń
0
0
81
Podziel się
Komentarze (81)
zobacz więcej komentarzy (81)
KOMENTARZE
(81)
Mac
3 miesiące temu
Brawo Panie Prezydencie
xxx
4 miesiące temu
Kaczyński niech ładuje węgiel do worków, a Morawiecki niech roznosi po domach. Tylko do tego się nadają.
Eee
4 miesiące temu
Samorządy nie powinny się zajmować sprzedażą czegokolwiek, a węglęm powinni zająć politycy pis i ich rodziny
ZK590
4 miesiące temu
Samorządy są tak potrzebne do sprzedaży węgla jak do dysponowania pieniędzmi podatnika na zmianę chodnika, na basen, na pomnik, na festyn. Oczywiście tymi pieniędzmi, które zostaną po opłaceniu etatów i premii dla rzeszy urzędników.
smutek i żal
4 miesiące temu
Lepiej jak sprzedawać będą samorządy węgiel , bo jak się wezmą za to pośrednicy, jak do tej pory, to cena tego węgla wzrośnie 3-krotnie.
...
Następna strona