Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|

Sanatoria będą otwarte. Kuracjusze, szykujcie się na podwyżki

23
Podziel się

Za dwa tygodnie rząd zamierza otworzyć sanatoria. Ministerstwo Zdrowia zamierza podnieść opłaty za wyżywienie i zakwaterowanie dla kuracjuszy. Opłata za 21-dniowy turnus wzrośnie nawet o 58 zł - podaje piątkowy "Fakt".

Sanatoria będą otwarte. Kuracjusze, szykujcie się na podwyżki
Za dwa tygodnie mogą otworzyć się sanatoria. Będzie jednak drożej. (Flickr, Karolina Kabat CC BY-ND 2.0 Flickr)
bDTrXZtx

Dziennik zwraca uwagę, że o ile za zabiegi płaci Narodowy Fundusz Zdrowia, to za pobyt pacjent dopłaca z własnej kieszeni. Przypomina, że opłata zależy od standardu pokoju, wyższa jest wiosną i latem, kiedy kuracjusze chętniej wyjeżdżają na leczenie.

"Resort zdrowia zakłada kilkuprocentową podwyżkę" - wskazuje dziennik. Dodaje, że uzasadnia ją wzrostem cen produktów spożywczych, energii elektrycznej, wody i środków czystości.

Zobacz także: Powrót obostrzeń na Warmii i Mazurach. Hotele zostaną zamknięte?
bDTrXZtz

Jak podaje gazeta, np. pokój 1-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym, za który od października do kwietnia pacjent płaci obecnie 604,80 zł, po zmianach ma kosztować 651 zł. Z kolei za pobyt od maja do września (obecnie 758,10 zł) - 816,90 zł.

Natomiast opłata za pokój wieloosobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego, która wynosi obecnie od października do kwietnia 197,40 zł, sięgnie 212,10 zł, a od maja do września wzrośnie z obecnych 220,50 zł do 237,30 zł - podaje "Fakt".

bDTrXZtF

Gazeta zaznacza, że sanatoria szykują się do otwarcia i przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemicznymi mają zacząć działać 11 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrXZua
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
poll
2 miesiące temu
Wszystko jest OK, tyle tylko że pokój jednoosobowy jest poza zasięgiem gdyż jest to zazwyczaj dwuosobowy a drugie miejsce to miejsce pełnopłatne dla współmałżonka. Czwórki czy temu podobne w dobie pandemii w ogóle nie powinny istnieć.
Utracjusz
2 miesiące temu
Dopłata za Covida-19 czy dostaniemy go w gratisie ??? Zauważmy jak dyrektor sanatorium w TVP mówi o kuracjuszach : nie mówi pacjenci , kuracjusze a mówi - kwoty !!! Kasa , kasa , kasa - w pandemii !!!!
kuracjuszka
2 miesiące temu
212 zł podzielić przez 21 dni turnusu to 10 zł dziennie za łóżko i 3 posiłki dziennie i zabiegi. jak za drogo to jedź z PISpawłowicz do malinowego dworku w Busku lub do chronionych tarczą kryzysową górali. na 1 dzień nie wystarczy,
bDTrXZub
bobo
2 miesiące temu
Pool Masz jechać na zabiegi i leczenie wszyscy przebadani jak się boisz to zostań w domu podatnik nie musi płacić za twoje bezpłatne wczasy, zabiegi pobierz w przychodni.
iza
2 miesiące temu
"Opłata za 21-dniowy turnus wzrośnie nawet o 58 zł " - nic tyko się powiesić!!!!!!!!!!!
...
Następna strona