Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sędziowie dostaną podwyżki. Przynajmniej 400 zł brutto

6
Podziel się

Pierwsza transza podwyżek dla pracowników sądów zostanie wypłacona wraz z październikowymi pensjami - informuje resort sprawiedliwości. Jest to realizacja porozumienia z 4 lipca 2019 r.

Sędziowie dostaną podwyżki
Sędziowie dostaną podwyżki (Fotolia)
bDJBGZKJ

Jak informuje resort, taką decyzję podjął wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jest to realizacja porozumienia z 4 lipca 2019 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a związkowcami.

Od 1 października 2019 r. wynagrodzenie zasadnicze wszystkich sądowych urzędników (w tym stażystów), asystentów sędziego, specjalistów OZSS i innych pracowników, wzrośnie co najmniej o 400 zł brutto oraz o odpowiednią kwotę dodatku z tytułu wysługi lat - z zastrzeżeniem, że poziom wynagrodzeń po podwyżce musi uwzględniać maksymalne stawki wynikające z obowiązujących przepisów.

bDJBGZKL
Zobacz także: Zobacz też: Frankowicze wygrali. "Nie wszystkie sprawy banki przegrają"

Ponadto kierownicy jednostek po konsultacjach ze związkowcami będą mogli zwiększyć skalę podwyżki dla pracowników w ramach planu ograniczania nieuzasadnionych dysproporcji płacowych w sądownictwie. Kierownicy będą mieli na to środki w wysokości średnio 50 zł w przeliczeniu na jeden etat.

bDJBGZKR

Kolejna transza podwyżek planowana jest na styczeń 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJBGZLm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Seba
rok temu
Sędziowie czy pracownicy sądów. Jak się coś kopiuje to przynajmniej trzeba przeczytać przed opublikowaniem.
Ale
rok temu
Jakich sędziów skoro piszą o urzednikach sądowych. WP szczuje
As.
rok temu
Tytuł chwytliwy, ale nieadekwatny do treści artykułu. Bezmyślne kopiowanie informacji ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości i wprowadzanie w błąd czytelników. Sądy to nie tylko sędziowie. "Podwyżki" dotyczą pracowników sądów, bez pracy których funkcjonowanie sądów nie byłoby możliwe. Wypadałoby sprostować nagłówek.
bDJBGZLn
sm8k
rok temu
Autor artykułu chyba się pospieszył z tytułem. W tytule mowa o sędziach a w treści o pracownikach. To nie to samo.
POSZKODOWANY
rok temu
To mnie przeraża, jak dostaną ta podwyżkę, to sprawy się jeszcze bardzie przewleką, bowiem pojadą na piękne wczasy, a my dalej 10 do 30 lat będziemy czekać na zakończenie procesu.