Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Wynagrodzenie sędziów w górę. Nawet o 2300 zł miesięcznie

66
Podziel się:

W 2020 roku wzrośnie wynagrodzenie sędziów. Prezes Trybunału Konstytucyjnego dostanie 2300 zł podwyżki. Prezes Sądu Najwyższego 2100 zł - wylicza "Fakt".

Wynagrodzenia sędziów wzrosną.
Wynagrodzenia sędziów wzrosną. (PAP)

Wynagrodzenie zasadnicze sędziów oblicza się na podstawie wysokości przeciętnego wynagrodzenia, publikowanej przez Główny Urząd Statystyczny.

A jako że mediana zarobków rośnie, urosną też sędziowskie wynagrodzenia. W 2020 roku pensja zasadnicza wzrośnie o 7 proc.

Jak wylicza "Fakt", pensja Julii Przyłębskiej, prezes Trybunału Konstytucyjnego, wzrośnie z 32 500 zł do 34 800 złotych miesięcznie.

Zobacz także: Oglądaj też: Balcerowicz recenzuje władze. "Prezydent głównym gwałcicielem"

Na dużą podwyżkę może liczyć też Małgorzata Gersdorf, prezes Sądu Najwyższego. Jej miesięczne zarobki wzrosną z 30 600 do 32 700 zł miesięcznie - pisze "Fakt".

Szeregowi sędziowie mogą liczyć na 1500 złotych podwyżki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(66)
Olo
2 lata temu
Żądam urealnienia przywilejów sędziowskich
Obniżka
3 lata temu
Kominy płacowe powinny zostać zlikwidowane. Najwyższa pensja powinna stanowić 2 średnie krajowe.
Jerzy Ozga
3 lata temu
Mamy obecnie protest fizjoterapeutów, przy najniższej płacy za miesiąc harówy dostają 1800 zł na rękę !! - ludzie po studiach - a tu najniższa podwyżka 1500 zł !! - z tzw klucza - Konstytucja gwarantuje
mtie 70
3 lata temu
Najśmieszniejszy zapis koszerny w wyrokach jest użycie sformułowania "w obecności" jak nikogo nie było. A nie powinno być "bez obecności" jak nikogo nie było. To trwa cały czas po II wojnie. Nikt z tej nie dokształconej kasty nadzwyczajnej ma to gdzieś przez tyle lat. Wtedy można wpisywać w wyrokach co się chce. TFU z takim pokrętnym czosnkowym zapisem. Tylko Pan Jezus może wkrótce oczyścić ziemię od zarazy.
hej
3 lata temu
podwyżka tak odpowiedzialności zero
...
Następna strona