Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sejm odrzucił większość poprawek do tarczy antykryzysowej. Będą zmiany w kodeksie wyborczym

36
Podziel się

Sejm odrzucił większość senackich poprawek do tzw. tarczy antykryzysowej. Posłowie nie zgodzili się na wykreślenie zmian kodeksu wyborczego.

Posłowie odrzucili senackie poprawki do tarczy antykryzysowej.
Posłowie odrzucili senackie poprawki do tarczy antykryzysowej. (PAP, Leszek Szymański)
bEqXbFQR

Posłowie głosowali we wtorek nad senackimi poprawkami do tzw. tarczy antykryzysowej.

Głosowano w dwóch blokach. Wcześniej senackimi poprawkami zajęła się sejmowa komisja finansów. Komisja pozytywnie zarekomendowała 30 senackich poprawek. Wniosła, by pozostałe odrzucić.

Posłowie odrzucili większość senackich poprawek, przyjęli tylko te, które rekomendowała komisja. Wśród odrzuconych poprawek znalazła się m.in. zmiana kodeksu wyborczego, wprowadzona wcześniej przez Sejm do projektu specustawy.

bEqXbFQT
Zobacz także: Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Zmiany umożliwiały w praktyce głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie, które były poddane jej nie później, niż na 5 dni przed wyborami, a także osobom powyżej 60. roku życia.

Poprawka ta wzbudziła duży sprzeciw opozycji sejmowej, ponieważ pojawiła się na stole o 2 w nocy z piątku na sobotę, przyjęta natomiast została dwie godziny później.

bEqXbFQZ

Senat rekomendował, by ten zapis z tzw. tarczy antykryzysowej wykreślić.

- Emocje wzbudzał jedynie tryb uchwalenia tej zmiany, nikt nie mówił, że umożliwienie głosowania korespondencyjnego - mówił na sali sejmowej Henryk Kowalczyk, przewodniczący komisji finansów, tłumacząc dlaczego rekomenduje odrzucenie senackiej poprawki o wykreśleniu zmian w kodeksie wyborczym.

Po głosowaniu marszałek Sejmu zarządziła przerwę w obradach do piątku. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta.

W poniedziałek senat zgłosił ponad 104 poprawki do ustawy specjalnej o tzw. tarczy antykryzysowej. Jedna z nich z nich zakłada m.in. zawieszenie poboru podatków dla przedsiębiorców na czas trwania pandemii koronawirusa w Polsce.

bEqXbFRa

poprawka zakłada, że w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego od przedsiębiorców nie będą pobierane zaliczki na podatki, podatki oraz opłaty. Nie będą także z tego tytułu naliczane odsetki za zwłokę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqXbFRu
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(36)
polak patriot...
rok temu
nie wiem co gorsze, czy koronawirus czy pis. dla mnie gorszy jest pis
WSTYD I ZENAD...
rok temu
WIOSKOWA KIDAWA NIECH SPRAWDZI ILE LEKARZOM POTRZEBA INSPIRATOROW LEPIEJ
LEMINGI ZA KA...
rok temu
TROLE LEMINGOWE W AKCJI
bEqXbFRv
Kaśka
rok temu
Ustawa dotyczy w większej części pomocy a tu piszecie że największy dylemat to czy głosować korespondencyjnie czy nie.Ludzi obchodzi jaka będzie pomoc a czy pójdziemy głosować czy nie, do tego jeszcze ponad miesiąc
Historia
rok temu
A czy przypadkiem nie tak dawno, ktoś nie protestował, że zmiany w kodeksie wyborczym mogą być wprowadzone maksymalnie DO 6 miesięcy przed wyborami ? Hipokryzja ? Zakłamanie ? Czy zwykłe ... syństwo
...
Następna strona