Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Sekretarz Stanu USA: Nord Stream 2 zagraża Ukrainie

6
Podziel się

- Nord Stream 2 to rosyjski projekt geopolityczny, który zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy, w tym Ukrainy - powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Sekretarz Stanu USA: Nord Stream 2 zagraża Ukrainie
Sekretarz Stanu USA: Nord Stream 2 zagraża Ukrainie. (GETTY, Vitaly Nevar/TASS, Vitaly Nevar)
bEqpVCzp

Anthony Blinken przebywa obecnie z wizytą w Berlinie, gdzie spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem.

- Naszym celem jest nadal upewnienie się, że Rosja nie użyje energii jako narzędzia przymusu, jako broni przeciwko Ukrainie lub komukolwiek innemu w Europie - powiedział szef amerykańskiej dyplomacji na konferencji prasowej po spotkaniu.

Jak mówił niemiecki minister, celem rozmów w sprawie Nord Stream 2 jest osiągnięcie porozumienia, które mógłby poprzeć także Waszyngton.

bEqpVCzr
Zobacz także: UOKIK wszczyna postępowanie przeciw Gazpromowi. Kara to nawet 50 mln euro

Na lipiec zaplanowano wizytę niemieckiej kanclerz Angeli Merkel w Stanach Zjednoczonych. Tam miałyby zapaść ostateczne decyzje w sprawie gazociągu.

bEqpVCzx

USA od lat sprzeciwiają się budowie rurociągu bałtyckiego, mającego transportować gaz z Rosji do Niemiec z pominięciem Ukrainy.

Mimo to w maju nowa administracja prezydenta USA Joe Bidena częściowo zrezygnowała z sankcji wobec firmy nadzorującej projekt - Nord Stream 2 AG - m.in. ze względu na relacje z Niemcami. Od tego czasu trwają rozmowy między władzami obu krajów w sprawie dalszego postępowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqpVCzS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
gajowy
miesiąc temu
Z Ameryki zawsze najlepiej wszystko widać????? gdyby nie kradli to nie byłoby problemu!!!!!
Horacy
miesiąc temu
USA używa broni jakiej tylko chce, nie wyłączając bombardowania w stosunku do nieposłusznych ich narodów. A tymi posłusznymi pomiata i ma je w pogardzie. Uzależnienie się w sprawie dostaw gazu od tego agresywnego stworu jest jak najbardziej wskazane. Są głównym zagrożeniem dla pokoju na świecie. Czy nie lepiej żeby toto jak najszybciej, dopóki nie podpali światu, przestało istnieć?
Zadowolony
miesiąc temu
No tak już nie da się ukraść gazu…..to poważne zagrożenie dla Ukrainy która z tego żyła. No to szable w dłoń…..brońmy złodzieja!!
bEqpVCzT
Taki mądry
miesiąc temu
USA ma jakiś problem rozdwojenie jaźni. 🙉🙉🙉🙉
Olo
miesiąc temu
już łamanie prawa człowieka mało istotne brak praworządności,brak wolności słowa a czort z tym, liczą się interesy