Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senior+. Resort rodziny przeznaczy 80 mln zł

Rząd podnosi wydatki na seniorów. Za dodatkowe pieniądze powstaną 243 nowe domy i kluby dla seniorów – poinformowała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Do 300 tys. zł dopłaty może otrzymać samorząd na utworzenie Dziennego Domu Senior+ (Fot: Jan Bielecki/East News)

- Podnieśliśmy finansowanie programu Senior+ z poziomu 30 mln zł do 80 mln zł. Nowa, uproszczona formuła klubów seniora cieszy się dużą popularnością – mówiła Elżbieta Rafalska, minister rodziny i pracy.

W ramach programu Senior+ samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie mają możliwość uzyskania dofinansowania na zakładanie oraz utrzymanie placówek dziennego pobytu dla starszych osób.

Do 300 tys. zł dopłaty może otrzymać samorząd na utworzenie Dziennego Domu Senior+. Warunkiem jest gotowość udziału w postaci 20 proc. wkładu własnego. Dotacja do Klubu Senior+ wynosi do 150 tys. zł.

W tym roku ma powstać 55 domów i 188 klubów. Jak poinformowała minister Rafalska, ostatecznie na koniec 2019 roku ma działać w sumie 743 placówek, które zapewnią 18,5 tys. miejsc dla seniorów.

Wiceminister Stanisław Szwed dodał, że zostały jeszcze środki w tej edycji rządowego programu. - To dobra informacja dla tych samorządów, które jeszcze nie zdecydowały się na złożenie oferty – zaznaczył.

W nadchodzących latach w Polsce będzie systematycznie przybywać osób starszych. Jak wynika z danych resortu rodziny i pracy do 2025 roku 28 procent ludności będzie miało co najmniej 60 lat. Za około 20 lat będzie to 1/3 populacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2019

aniaA nie taniej i lepiej by był podnieść emeryturę, za którą to emeryt mógłby wynająć kogoś do pomocy typu zakupy, sprzątanie...? Na pogaduszki przy … Czytaj całość

12-02-2019

dość tego chamstwaCo jeszcze te kłamliwe sz.e obiecają za głosy?

12-02-2019

takijedenŁatwo się rozdaje pieniądze podatników w tym też MOJE nierobom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (339)