Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
JCK
|

Sieć się chwali. Pracownicy chcą pracować w Kauflandzie

4
Podziel się:

Średni poziom rotacji pracowników sklepowych w sieci Kaufland w 2020 roku wyniósł 17,3 proc. – pisze portal wiadomoscihandlowe.pl, cytując przedstawicieli sieci sklepów. Taki wynik jest dwukrotnie mniejszy niż w całym handlu detalicznym, gdzie odsetek wynosi aż 32 proc.

Sieć się chwali. Pracownicy chcą pracować w Kauflandzie
kaufland sklep (money.pl, Rafał Parczewski)
bECTBQgR

Ponad połowa załogi posiada ponad siedmioletni staż pracy i w 86 proc. są to kobiety w wieku średnio 44 lat, a w 14 proc. – 41-letni mężczyźni. Najniższa rotacja pracowników jest w województwie świętokrzyskim i wynosi tylko 9 proc.

W sklepach do zmian personalnych najrzadziej dochodzi na stanowiskach takich jak menedżer marketu, menedżer zespołu i lider zespołu.

Średni staż pracy w sieci Kaufland wynosi 7,5 roku

Z danych firmy wynika, że w strukturach sieci zatrudnionych jest blisko 90 osób związanych z siecią aż dwie dekady, czyli od początku funkcjonowania Kauflandu w Polsce. To 61 kobiet i 28 mężczyzn. Najwięcej osób z tak długim doświadczeniem pracy w sieci jest w województwie dolnośląskim.

bECTBQgT
Zobacz także: Wakacje 2021. UOKiK kontroluje bary i restauracje. Walka z paragonami grozy

Oprócz tego ponad 1230 osób związanych jest z detalistą od 15 do 20 lat, z czego 1014 stanowią kobiety, a 218 – mężczyźni. Najwięcej pracowników z tak długim stażem pracy jest w województwach: dolnośląskim (257 osób), śląskim (228), łódzkim (106), wielkopolskim (105) oraz mazowieckim (90).

bECTBQgZ

Sieć Kaufland zatrudnia w Polsce ok. 16 tys. pracowników. Firma zarządza 227 marketami w naszym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECTBQhu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Opolskie
2 miesiące temu
Ale bzdury To czemu na kasach siedzi dwie osoby na 20 kas Nikt nie chce tam pracować bo zarabiamy najniższą krajową Od miesięcy nie ma nowych podań o zatrudnieniu Wiele osób odchodzi z Kauflandu. To prawdziwy niemiecki obóz
trol
2 miesiące temu
Za chwilę napiszecie że pracownicy Kauflandu żądają pracy w niedziele
trol
2 miesiące temu
Rotacja wśród pracowników zatrudnianych bezpośrednio przez Kaufland czy przez firmy zewnętrzne? Podajcie szczegółowe dane
bECTBQhv
Olop
2 miesiące temu
Bo tam kasjerzy mają dobrze nie muszą znać kodów na owoce warzywa bułki i cukierki nie to co w biedrze czy Lidlu ze kasjer się stresuje i ciągle tłumaczy ludziom promocje pomyłki itp