Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Sopot bierze się za źle zaparkowane auta. Posypią się mandaty. Służby dały już przedsmak

8
Podziel się

Straż Miejska i pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni będą w najbliższy weekend patrolować sopockie ulice. Wspólna akcja jest wymierzona w źle zaparkowane samochody i porzucone hulajnogi elektryczne.

Sopot bierze się za źle zaparkowane auta. Posypią się mandaty. Służby dały już przedsmak
Straż Miejska w Sopocie będzie karać za złe parkowanie. (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)
bEqrIPxN

Upalny weekend zapowiada tłumy w Sopocie. A tłumy w Sopocie nieodłącznie wiążą się z zastawionymi uliczkami. Miasto próbuje się uporać z plagą źle zaparkowanych aut i hulajnóg elektrycznych pozostawionych w przypadkowych miejscach. Zapowiada wzmożone kontrole.

Mandat za parkowanie na zakazie to przynajmniej 100 zł. Ale może być większy, jeśli zaparkujemy np. na trawniku. Maksymalnie może wynieść 500 złotych. Jeśli auto pozostawiono w miejscu, w którym blokuje ruch, do mandatu będzie trzeba dodać koszt odholowania, który ponosi kierowca.

- Osoby parkujące samochody w niewłaściwych miejscach muszą się liczyć z konsekwencjami - mówi portalowi esopot.pl Marcin Skwierawski, wiceprezydent miasta.

bEqrIPxP

- Źle zaparkowane pojazdy utrudniają poruszanie się pieszym i innym kierowcom, uprzykrzają życie mieszkańcom. Centrum miasta, zwłaszcza przy tak pięknej pogodzie, jest często mocno zatłoczone. Warto zostawić auto na bezpłatnym, całodobowym parkingu przy Ergo Arenie - dodaje.

Zobacz także: Ceny w hotelach w górę. "Polacy są wyrozumiali, chcą tego"

W czasie wspólnych patroli strażnicy i urzędnicy Zarządu Dróg i Zieleni zwrócą też uwagę na przypadki dzieci i zwierząt, pozostawionych w zaparkowanych autach. W czasie upałów jest to szczególnie niebezpieczne i może skoczyć się tragicznie.

bEqrIPxV

Przedsmak tego, co może czekać parkujących w Sopocie, służby pokazały już w weekend pod koniec maja. Funkcjonariusze wystawili wówczas 66 mandatów na łączką kwotę 8,5 tys. zł, założyli 44 blokady na koła nieprawidłowo parkujących aut. Odholowanych zostało wówczas także 10 samochodów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqrIPyq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Popeye
miesiąc temu
Problemem jest brak miejsc parkingowych, a nie źle parkujące samochody
Popeye
miesiąc temu
Problemem jest brak miejsc postojowych, a nie źle parkujące samochody
PIETRO
miesiąc temu
66 mandatów - nie no szacun... Wychylam się przez okno w bloku i widzę z 20-30 źle zaparkowanych (byłoby więcej, ale zasłaniają drzewa). I tak jest w całej Polsce, bo wszyscy to mają w 4 literach.
bEqrIPyr
Szukam pana,
miesiąc temu
porzucona w Sopocie hulajnoga elektryczna.
nie naród
miesiąc temu
Te poliniaki tak się nienawidzą. :))